Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Mehmet Toprak

Köprüden önce son çıkış

 Siyasi partilere adaylar müracaatlarını yapıyor. Parti yetkililerinin hassas terazilerini kurma zamanı geldi.

 

Parti yetkilileri aday listelerini belirlerken!

 

                Listeleri iki ağmanın köfte yeyişine benzetmeden; beş sana, beş bana,  beş il yetkililerine  ve beş yukarıdakilere paylaşımı ile liste düzenleme  düşüncesi adil olmaz. Seçim de kazandırmaz. O beşlerin vereceği oylar da seçimde iyi sonuç getirmez.  Sandıkta hiç bir partiyi iktidar etmez.

 

                 Parti yetkilileri belirleyeceği adaylarda bilgi birikimini ve siyasi tecrübeyi aramalıdır. Adayların  liyakat sahibi olması, hedef kitlesine, seçmenlere hizmet edecek ve adeta yakınlarırıyla oy deposu konumunda olan kişileri hassas terazide tartarak listelerde yer vermelidir. Parti kademelerin de yıllarca emek vermiş kişiler ile her dönem partinin sesini, hedeflerini, eser ve hizmetlerini geniş kitlelere ulaştıracak! Kişiler listelerde yer almalıdır. Okul arkadaşım, iş ortağım, hemşerim ve yakınım diye listeleri dolduranlar var ya! Hezimete davetiye çıkarır.

                 Bu gerçek ve adil aday belirleme yönteminden uzaklaşınca! Ne mi olur? On üç bin farkla yirmi beş yıl eser ve hizmetlerin geldiği İstanbul seçimleri kaybedilir. İstanbullular saatlerce otobüs duraklarında bekler. Metro duraklarından tünelde saatlerce yürüyerek çocuklarına kavuşur. Süt bedava! Su indirimli olacak diyenler bu millete zulmederler. Sebebi de parti yetkilileri olur. Bu yüzden Köprüden önce ki son çıkışa dikkat etmek gereklidir.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hatırlattığı gibi “Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin ki, bu imanın en zayıf derecesidir.” ifade ettiği gibi kötü liste oluşturup bizlere kalpden buğz ettirmeyin…

 

Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER