Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Hakan Emre Çelebi

Sayın Velilerim, Kıymetli Öğrencilerim

 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

ozelseyitatessporlisesi

Sayın Velilerim, Kıymetli Öğrencilerim,
2020-2021 eğitim öğretim yılının ülkemize, öğrencilerimize ve siz değerli velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.
31 ağustos tarihi itibari ile uzaktan eğitim sürecine başlamış bulunmaktayız. Öğretmenlerimizle beraber çocuklarımızın 8.sınıf 2. dönemini kapsayan konularıyla ilgili eğitim programımızı planlayarak uygulamaya başladık. Aynı zamanda 9.sınıf konuları da derslerimizin içerisinde işlenmeye devam etmektedir.
Öğrencilerimizin uzaktan eğitim derslerine devamlılığı bizim için büyük önem arz etmektedir. Dersler birbirleriyle bağlantılı olduğu için bazı derslerin, farklı saatlerine katılmayan öğrencilerin konuları anlaması zorlaşmaktadır.
Siz değerli velilerimizden ricamız, öğrencilerimizi derslerine devamlılık konusunda takip etmeniz, onları motive ederek, zaman programlamasını ona göre planlamanız konusunda hassasiyet göstermenizdir.
Spor derslerinin haftada 12 saat olduğu 9.sınıf düzeyinde, 6 saat spor dersinin sahada veya spor salonunda yapılması gerekiyor, ancak uzaktan eğitim sürecinde, biz spor derslerimizi de teorik olarak işlemekteyiz. Çocuklarımızın sportif ve tüm derslerde ne kadar kazanım kaybı olursa olsun, örgün öğretim başladığı andan itibaren, 9. Sınıfın konularını, tekrar programıyla telafi etmeye çalışacağımızın taahhüdünü sizlere verebiliriz.
Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanlığımızca, 9. Sınıfların yüz yüze eğitime başlamasıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Bu sebeple 9. Sınıflarla ilgili, bakanlığımız tarafından yapılan tüm bilgilendirme ve açıklamaları takip etmekteyiz. Bazı özel okulların ve kursların yasak olmasına rağmen yüz yüze eğitim almalarına izin verilmeyen sınıflarda ( Okulöncesi sınıfları, 1. Sınıflar, 8. ve 12. Sınıflarının
Destekleme ve yetiştirme kursları haricinde olan sınıflar) çeşitli isim ve mazeretler altında dolaylı yollardan örgün öğretim yaptıklarına üzülerek şahit olmaktayız.
İçerisinde bulunduğumuz salgın sürecinin ciddiyetini ve yasal tedbirlerin önemini tekrar hatırlatmak isterim. Bu süreçte Özel Seyit Ateş Spor Lisesi olarak, salgın süreciyle ilgili bakanlıklar ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından belirlenen kurallara harfiyen uyduğumuzu belirtmek isterim.Bir öğretmen ve baba olarak, siz değerli velilerimiz aracılığıyla, şu hususu da paylaşma zorunluluğu duymaktayım.
Biz öğretmenler, Milli Eğitim Temel kanununda yer alan, çocuklarımızın akademik gelişimlerine yapacağımız etki kadar, kanunlara ve yasalara uyumlu bireyler olmalarını sağlamakla da yükümlüyüz. Özellikle her birimiz için, dünyada ki tüm varlıklardan üstün olan çocuklarımız ve içerisinde yaşadığımız toplum sağlımızın tehdit altında olduğu bu zorlu süreçte, bir öğretmenin veya eğitimin içerisinde bulunan yetkililerin, kuralları çiğneyerek öğretim faaliyetleri gerçekleştirmelerini kınıyorum.
Unutulmamalıdır ki, öğretmenler ve eğitim yöneticileri olarak, öğrencilerimizin kişilik gelişimlerinde ki en büyük etkenlerden biri, rol model aldıkları öğretmenleri ile büyüklerinin davranışları ve söylemlerinin arasındaki tutarlılıktır. Dolayısıyla, ilgili makamların ve yetkililerin açıkladıkları kuralları hiçe sayan eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin maalesef ki öğrettikleri yarım kalacaktır.
Bu düşünce ve bağlamda, Özel Seyit Ateş Spor Lisesi olarak, 9. Sınıflarımızla ilgili, bakanlığımızın yapacağı yüz yüze eğitim tarihi ile ilgili açıklamaya kadar, uzaktan eğitim sürecine devam edeceğimizi tekrar belirtmek isterim .
Bir an önce öğrencilerimizle buluşmayı iple çektiğimizi bildirir, hepinize sağlıklı günler dilerim.
Okul Müdürü
Hakan ÇELEBİ

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER