Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Fatma Betül Sayan Kaya

Kanal İstanbul

Dr.Fatma Betül Sayan /Sevgili İstanbullu hemşehrilerim;

Kanal İstanbul, 8 yıldır üzerinde titizlikle çalışılan, her türlü olası risklerin incelendiği, jeolojik, ekolojik ve sosyolojik yönden akademik çalışmaları tamamlanmış ve onaylanmış bir projedir.

Bu teknik çalışmalar, ülkemizin gururu Boğaziçi, ODTÜ ve İTÜ gibi üniversitelerin saygın öğretim üyelerinin de içinde yer aldığı, 200 bilim insanı ve mühendis tarafından hazırlandı. Ayrıca, bu rapor kamuoyuna açıklanmış ve milletimizin de görüşüne sunulmuştur.

İstanbul Boğazı’nda mevcut trafik, kapasitenin iki katına çıkmış, gemilerin boyutları büyümüş; ayrıca boğazdan geçen, tehlikeli madde taşıyan gemi oranı artmıştır. Kısacası, boğaz güvenliği artık ciddi tehdit altındadır ve bu tehdit her geçen yıl büyümektedir.

Muhalefet ülkemizin yararına olan her projeye karşı çıktığı gibi, bugün de Kanal İstanbul’a çeşitli manipülasyonlarla engel olma çabasında. Halk istemiyor diyerek halkın adına algı yürütüyorlar. Daha da ileri gidip, vatandaşı 2. bir Gezi eyleminin içine çekmeye çalışıyorlar.

Ülkemiz üzerinde böyle dış tehditler varken, bir de muhalefetin vatandaşlarımızı manipüle etmek yoluyla önümüzde engel oluşturmaya çalışması üzücü.

Netice olarak; Kanal İstanbul, Türkiye Cumhuriyeti’nin projesidir. İstanbullu vatandaşlarımıza ve ülkemize hizmet edecektir. İnatla değil; inançla, vizyonla yapılacak bir projedir.

Milletimize hayırlı olsun.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER