Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Vali Yavuz, Vatandaşlarla Bayramlaştı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kurban Bayram namazını Yeni Cuma Camii’nde eda ettikten sonra camii cemaati ile bayramlaştı.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz,

Mehmet Toprak (Kocaeli)

Namaz sonrası açıklama yapan Vali Seddar Yavuz: “Hem aziz milletimizin hem de İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyorum. İnşallah bayram; İslam âleminde huzurun, barışın başlangıcı olur. Yaşanan acılar son bulur ve tüm insanlığa da huzur getirir.” dedi.

Bayram namazına gelen çocuklarla da yakından ilgilenerek sohbet eden, bayramlarını kutlayan, bayram coşkularına, sevinçlerine ortak olan Vali Yavuz, hediyeler vererek onları sevindirdi.

 

Vatandaşların huzuru için günlerdir tekrarladığı ve vatandaşlarımızı uyardığı konuların üstünden bir daha geçen Vali Yavuz, şu sözlerle konuşmasına devam etti: “Trafiğe çıkacak kardeşlerimizin araçlarını dikkatli kullanmalarını, kurallara ve tedbirlere riayet etmelerini; kurban kesecek kardeşlerimizin de hem dini kurallara uymalarını hem de çevremizi koruyarak kurbanlarını kesmelerini arzu ediyoruz.”
Bayramlarda ziyarete ihtiyacı olan tüm kesimlerin ziyaret edilmesinin, gönüllerinin alınmasının önemine değinen Vali Yavuz: “Bayramların kardeşlik ve barışma günleri olması vesilesiyle büyüklerimizi, bize ihtiyacı olanları ziyaret edip, gönüllerini alarak, kurban etlerimizi ihtiyaç sahiplerine dağıtarak güzel bir bayram geçirilmesini temenni ediyorum.” dilekleriyle hitaplarını sonlandırdı.