Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Kosova Prizrenliler İftarda Buluştu

Balkanlar’ın köklü derneklerinden Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin her yıl düzenlediği iftar yemeği bu yıl 14 Haziran akşamı derneğin Aksaray’daki binasında gerçekleşti.

Balkanlar'ın köklü derneklerinden Kosova

 150’ye yakın katılımcının bulunduğu iftarda Türk yemeklerinin yanısıra Prizren‘in ünlü yiyeceği Topli de ikram edildi. Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker’in konuşması ile başlayan gecede mevlit ve duaların okunmasının ardından oruçlar açıldı. Gece yine Balkanlar’da ve Türkiye‘de şehit düşen ve vefat eden dernek eski yöneticileri için edilen dua ile son buldu.

Bu İftarlar Türkiye-Kosova Köprüsünü Sağlamlaştırıyor

İftar programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Güler Aksu Türker ”Bizler bir kofer bir sandıkla memleketimizden buralara geldik, kardeş topraklara sığındık. Türkiye‘de kendimizi evimizde hissettik ama Kosova ile bağlarımız hiç kopmadı. Her zaman Kosova‘ya, Kosovalılara destek için çalışıyoruz. Ramazan ayı boyunca gerek İstanbul‘da gerekse deKosova‘da birçok iftar yemeğinde bir araya geleceğiz. Beykoz Belediyesi, PrizrenBelediyesi ve derneğimiz Kosova‘da ortak bir iftar yemeği düzenleyeceğiz. Yine bu ayın 18’inde Kosova Türk Partisi’nin iftarına katılacağız. Sizlerin selamlarını hem bu hafta sonu hem de gelecek hafta sonu Kosova‘ya götüreceğiz. Bu iftarlar Türkiye-Kosova köprüsünü daha da sağlamlaştırıyor. Böyle etkinliklerin birlik ve beraberliğimize katkısını çok önemsiyoruz.” dedi.