Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Giresunlu oldu

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Giresunlu fahri hemşehrilik beratı verildi.

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a

 KKTC Cumhurbaşkanı Giresun’un Fahri Hemşehrisi Oldu!

Giresun Belediyesi’nin davetlisi olarak Giresun’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a “Fahri Hemşehrilik” beratı sunuldu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu “Fahri Hemşehrilik Beratı’nı bütün Giresunlu hemşehrilerimiz adına KKTC Devlet Başkanımız Sayın Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a Belediyemizde takdim ettik. Kıbrıs  Cumhurbaşkanımız Sayın Ersin Tatar’a  güzel dilekleri ve onur ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun berat takdimi sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tatar, Giresun’a gelmekten ve kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Tatar “Giresun’a gelmekten dolayı çok mutluyum. Böyle bir karşılama ile ağırladığınız için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Hepinize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden getirdiğim selamı iletiyorum sizlerle paylaşıyorum” dedi.

”Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Birlikte İnşa Ettik”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Giresun Belediyesi’nde yaptığı konuşmada “Biz bu iletişim ve ulaşım çağında öylesine bir yakınlaştık ki geçmiş çağa göre artık iç içeyiz. Et ve tırnağız ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de elbette ana vatanı ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti ile her vesile ile birlik ve beraberlik içerisinde bu coğrafya da Doğu Akdeniz’e kadar yayılan sınırlarımız içerisinde oradaki milletimizin hukukunu hakkını çıkarlarını korumakla mükellef bir devletin Cumhurbaşkanı olarak burada sizlerle beraberim. Dolayısıyla şahsınıza tüm Giresunlu kardeşlerime sevgi saygı ve minnet duygularımı ifade ediyorum. Karadeniz Bölgesi’ne bir kez daha sevgilerimi paylaşıyorum çünkü Kıbrıs ve Kıbrıs Barış Harekâtı ile 1974’ten sonra çok sayıda insanımız bu bölgelerden gelip Kıbrıs’a yerleşmişler ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni birlikte inşa ettik. Bizler Kıbrıs’ın fethi 1571’de Kıbrıs’a gitmişiz. Bilahare çeşitli farklı dönemlerde Kıbrıs’a yine Anadolu’dan insanlarımız gitmişler yerleşmişler” dedi.