Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Kaymakam İskender Yönden Mevlana’da

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden Mevlana Samsunlular Derneği’nde halkla sohbet etti.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden

 Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri için geldiği Mevlana Mahallesi’nde Samsunlular Derneği’nde mahalle sakinleriyle çay içti ve sohbet etti.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden burada yaptığı sohbet içerikli konuşmasından alıntı ” Kaymakamlıkta işi olan ve benimle görüşmek isteyen herkese aracısız  kapımız açık. Muhtarlarımızın yapması gereken işleri var. Benimle görüşmek isteyen birisi illada muhtarı yanına alarak gelmek zorunda değil. Muhtarlarımızın ve Mevlana Mahalle Muhtarı Zeki Eşgünoğlu’nun  verdikleri hizmetlerden memnunuz. Birlikte Gaziosmanpaşalılara hizmet ediyoruz ve hizmetlerimiz sürecek! Mevlana mahalle muhtarımız Zeki Eşgünoğlu’nun daveti üzerine Samsunlular Çayevinde mahalle sakinlerimiz ile birlikte sohbet ettik. Ev sahipliği için sayın muhtarımıza teşekkür ediyoruz.
Unutmadan çayın tadı muhteşemdi. ” dedi. 

Vatandaş odaklı hizmeti kendisine şiar edinen Kaymakam İskender Yönden; görev yaptığı yerlerde eğitim, sağlık, turizm, kültür ve sanayi, sosyal ve ekonomik kalkınmaya yönelik yaptığı ve yapılmasına vesile olduğu proje ve çalışmalar dolayısıyla Bakanlık ve Valilik makamlarınca teşekkür belgesi ile taltif edilmesinin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruşları tarafından da hizmet ödülü takdim edilmiştir.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı  İskender Yönden “30 Ağustos Zaferi asırlarca hür yaşamış olan, Milletimizin bağımsızlığa olan inancı, bu uğurdaki kararlılığı ve direnişi ile Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları liderliğinde kazanılmıştır. Bağımsızlığımızı ve onurlu yaşama mücadelemizi tüm dünyaya kabul ettiren, muasır medeniyete giden çizginin başlangıcıdır, Büyük Zafer. Vatanı vatan yapan, toprağımızın her karışında kanları bulunan aziz şehitlerimize her daim layık olmanın inancı ve gayreti içinde devletimiz ilelebet payidar olacaktır. Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, bağımsızlık uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi 30 Ağustos Zafer bayramı münasebetiyle bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyoruz.


Zafer coşkusunun ilk günkü gibi heyecan ve gururla sürmesi dileği ile, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, Büyük Türk Milletinin, Gaziosmanpaşa halkının Zafer Bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi.
 
ÖZGEÇMİŞ
 
Doğum Yeri – Tarihi: Adana İli Kozan İlçesinde 1971 yılında doğdu.
 
Aile Hayatı: Adana’nın yerli eşraflarından esnaf bir ailenin evladı olan İskender Yönden, Aile Hekimi Dr. Ayşenur Yönden hanımefendi ile evli olup, iki çocuk babasıdır.
 
Eğitim Hayatı: İlk ve orta öğrenimini Kozan’da tamamlamış olup, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayarak 1990 yılında mezun olmuş ve akabinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans yapmıştır.

 
Mülki İdare Amirliği Mesleğine Giriş:  İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavı kazanarak 1996 yılında “Adana Kaymakam Adayı” olarak atanmış olup, yurt dışı stajını yapmak ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere İngiltere’ye gönderilmiştir. Mesleki inceleme ve staj süresini tamamladıktan sonra 85.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla tamamlayarak Mülki İdare Amirliği görevine intisap etmiştir.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmektedir.

 
Mülki İdare Amirliği Meslek Hayatı:
 
ADANA/Aladağ Kaymakam Vekilliği
KAYSERİ/Sarız Kaymakamlığı
SİİRT/Şirvan Kaymakamlığı
OSMANİYE/Toprakkale Kaymakamlığı
BATMAN/Kozluk Kaymakamlığı
HATAY/Erzin Kaymakamlığı
AYDIN/Didim Kaymakamlığı
BURSA/Kestel Kaymakamlığı
HATAY/İskenderun Kaymakamı