Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

GAZİOSMANPAŞA’DA MİNİK ŞEFLERDEN BÜYÜK LEZZETLER

Gaziosmanpaşa Belediyesi, “Minik Eller Mutfakta” etkinliği kapsamında yarıyıl tatilinde öğrencileri Dönüşüm Mutfağı’nda ağırlıyor. Mutfakta sağlıklı yiyeceklerin yapılışını öğrenen çocuklar, yaşıtlarıyla birlikte birbirinden lezzetli pasta ve kekler üretiyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, “Minik Eller

Gaziosmanpaşa’da yarıyıl tatilini değerlendiren öğrenciler, pizzadan kurabiyeye, pastadan böreğe çeşitli yiyeceklerin yapılışını öğrenmek için Gaziosmanpaşa Belediyesinin Dönüşüm Mutfağı’na girdi. Mutfakta önce eğitmenlerden yiyeceklerin yapımına ilişkin bilgiler alan minikler, daha sonra önlüklerini giydi ve nefis lezzetler hazırlamak üzere kolları sıvadı. Merdanelerle hamur açan çocuklar, yaptıkları pastaları ve kekleri rengarenk süsledi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da Dönüşüm Mutfağı’nda minik öğrencileri ziyaret ederek, çocuklarla bir araya geldi. Miniklerin ürettiği birbirinden lezzetli ürünler, Başkan Usta’yı hayran bıraktı.

ÇOCUKLAR HEM EĞLENİYOR HEM ÖĞRENİYOR

Gaziosmanpaşa Belediyesi Dönüşüm Mutfağı’nda her yıl düzenlenen etkinliğe, bu yıl 4-12 yaş arası çocuklar katılıyor. Etkinlikte el becerilerini eğlenerek, geliştiren çocuklar, paylaşmanın ve başarmanın da mutluluğunu yaşıyor. Çocuk, Anne-Çocuk ve Anne-Baba-Çocuk grupları halinde gerçekleştirilen çalışma, yarıyıl tatili boyunca her gün devam ediyor.