Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Beykoz Belediyesi Prizren’de İftar Verdi

Belediyeler Balkanlarda iftar vermeye devam etti.

Belediyeler Balkanlarda iftar vermeye

 Prizren Belediyesinin kardeş İstanbul Beykoz Belediyesi, Kosova Demokratik Türk Partisi ( KDTP ) ve Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte örgütlediği iftarda 1.000’e yakın Kosovalıyı bir sofrada buluşturdu. Artık geleneksel olan Beykoz Belediyesi’nin iftarı dün akşam (26.06.2016) 3. kez  Prizren’de düzenlendi. İftarda, iki kardeş belediye ve iki dost ülke kardeşlik ilişkilerinin artarak devam etmesi dilekleri ifade edildi.

İftara KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker, Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka, KDTP Miletvekili Müferra Şinik, T.C. Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Saim Bağcı ve çok sayıda davetli katıldı. Gece Balkan Türk Müziği Derneği’nin tasavvuf müziği konseriyle başladı. Hazır bulunan yaklaşık bin davetliyi selamlayan Kosova Prizrenliler Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker, konuşmasının başında dernek kuruluş amacının Türkiye-Kosova dostluk ilişkilerine katkıda bulunmak olduğunu söylerken 4 yıldan bu yana Prizren’in kardeş belediyesi Beykoz Belediyesi ile de bu yönde bu ve buna benzer etkinliklerle katkıda bulunulduğuna işaret etti. Beykoz Belediyesi’nden 9 kişilik heyetin Kosova’da bulunduğunu belirten Türker, “Bu kardeşliğin Kosova’yı her alanda sarıp sarmalaması için çabalarımız ve çalışmalarımız devam ediyor ve edecek. Beykoz Belediyesi ile birlikte Kosova’da çok farklı faaliyetler hazırlamaktayız.” dedi. 

Kosova ve Türkiye halklarının tarihte birlikte yaşadığı dönemleri olduğuna ve iki dost ülke olarak ortak kaderi paylaştığına, ”kan kardeşi” olduğuna  işaret eden Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu; “Biz büyük bir medeniyetin parçasıyız. Türkiye devleti, asırlardır her şeye rağmen dimdik ayakta durmaya başaran Kosova Halkının her zaman yanında olacaktır” dedi.