Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Zafer Çanakkale’de kazanıldı ve Gaziosmanpaşa’da coşkuyla kutlandı

Cumhur İttifakı Çanakkale Zaferinin 109. yılını Gaziosmanpaşa Meydanı’nda fener alayı ile kutladı.

Cumhur İttifakı Çanakkale Zaferinin

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109’uncu Yıl Dönümü Gaziosmanpaşa’da Coşkuyla Kutlandı.

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Kutlamalarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Tahsin Usta, Milletvekili Yavuz Subaşı, MHP İlçe Başkanı Korhan Çalışkan, AK Parti SKM Başkanı Eyüp Tuncer, belediye meclis üyesi adayları, teşkilat kademeleri ve Gaziosmanpaşalılar katıldı.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Tahsin Usta “Tarihe sığmayan şanlı zaferin 109. yılını Gaziosmanpaşa Meydanı’nda coşkuyla kutladık. Bağımsızlık mücadelesi anma töreninin ardından Merkez Mahallemizin yenilenen yüzü Salih Paşa Caddesi ve Meydanı’nın açılışını gerçekleştirdik. Kararlıyız, inançlıyız, bu şehre sevdalıyız. 18 Mart Çanakkale Zaferi sebebiyle ilçemizdeki şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya geldik. Bu vatan uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Kadim şehrimiz İstanbul, kaybolan yıllardaki belediyecilik anlayışını AK Parti yönetimiyle yeniden kazanacak. Zafer İstanbul’un olacak!7’den 70’e herkesin mutlu olduğu bir Gaziosmanpaşa için çalışıyoruz. İBB Başkan adayımız Murat Kurum  İstanbul’a yakışacak hizmetlerle geliyor. “Annelerimizin içi rahat etsin. 7/24 açık kreşlerimizle çocuklarımız güvende, eğitim ve gelişimleri emin ellerde olacak.” diyen Şehremini Murat Kurum başkanımızla Gaziosmanpaşa’ya yeni hizmetler kazandıracağız.  AK Parti’nin varoluş nedeni, milletimizin refahını artırmak ve Türkiye’yi daha ileriye taşımaktır. Bunun için Milletimizle birlikte yürümeye devam edeceğiz.” dedi.
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Tahsin Usta “Unutulmayan Çanakkale Zaferi; sonuçları dünyada yankılanmış, şerefli tarihimizin akışını değiştirmiş, vatan aşkının vücut bulduğu, her anı kahramanlıklarla dolu bir destanın adıdır. Çanakkale Destanı! Aziz milletimizin, vatan toprağı ve mukaddes değerleri için verdiği mücadelenin nihai simgesi olan Çanakkale Zaferi ve bu eşsiz destanın bizlere bıraktığı mirasın önemi, bizler için tarihimizin en kıymetli derslerinden biridir. Bu ve benzeri zaferler, milletimizin birlik ve beraberlik ruhuyla gösterdiği kararlılığının ve kahramanlığının yüzyıllara ışık tutan bir gerçeğidir. “Çanakkale Ruhu” milletimizin her zaman ve her koşulda bağımsızlığı için mücadele etme azmini temsil eder. Bu nedenlerle, Çanakkale Zaferi’nin anlamını ve değerini gelecek nesillere aktarmak bizlerin en önemli görevi ve sorumluluğunu taşır. Bu zaferin mirası, bir asrı geçerken,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla geleceğe milletçe hep birlikte yürümekte kararlıyız. Aziz şehitlerimizin emaneti olan bu vatanı korumak, kollamak  ve yaşatmak için daha çok çalışmaya ısrarla  ve kararlılıkla söz veriyoruz. Dünya tarihini değiştiren “Çanakkale Zaferimiz” kutlu ve mutlu olsun. Aziz Gaziosmanpaşalılar! “