Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

YÖK, diploma denklik vermeyerek kitlesel suç işliyor

Yüksek Öğretim Kurulu On Binlere Mezun Kişiye Diploma Denklik Vermeyerek Suç İşliyor

Yüksek Öğretim Kurulu On

 YÖK, yurt dışından  mezun olan kişilere  diploma denklik vermeyerek hukuk dışı uygulamalarını sürdürüyor

Fransa Üniversitelerinde dekan olarak görev yaptıktan sonra Kosova İliria  Koleji Kraliyet Üniversitesini kuran Rektör Türkiye’ye gelir ve YÖK’e başvurarak, tanınırlık verilirse İliria Koleji’nde  Hukuk Bölümü açacağını bildirir. YÖK yetkilileri talebi memnuniyetle kabul edip hatta açılması yönünde istemde bulunur. YÖK, Resmi 2. dili Türkçe olan  Kosova İliria Kolej’ine  tanınırlık verdikten sonra, Ankara Hukuk Fakültesinin 4 yıllık ders programının aynen okutulması önerisini yapar ve  İliria Koleji yetkilileri de öneriyi kabul eder. YÖK’ün,  Kosova İliria Koleji Hukuk Bölümü’ndeki dersleri vermek üzere  Türkiye’den,  Ankara Hukuk Fakültesi’nden görevlendirdiği hocalar derslere girer sınavları yapar, not değerlendirmelerinde bulunur,  sınıf geçmelerinde ve mezun olmalarında görev alır.   Kosova İliria  Koleji Kraliyet Üniversitesi mezunlarına, YÖK’ün, Türkçe eğitim verildi gerekçesiyle denklik vermemesi hukuka, Lizbon Sözleşmesi’ne ve yasalara aykırı idari işlemdir. Ayrıca 2018 yılından sonra Covit-19  nedeniyle devlet yurt dışı çıkışlarını kapatmış olup,  YÖK, Pandemi  sürecinde  bile mezun olanlara  yurt dışında eksik oturum bahanesiyle ve diğer bahanelerle denklik vermedi. Bu dönemde Türkiye’de tüm okullar uzaktan eğitime onlaine sınav sistemine geçti. YÖK DENKLİK DAİRESİ’nin;  Adaleti, hukuku, “Yurt Dışı Antlaşmalarını”  yasaları ve insan haklarını hiçe sayan uygulamaları  nedeniyle,  on binlerce yurt dışından mezun kişi DİPLOMA DENKLİK mağduriyeti yaşıyor ve süreç hala devam ediyor.

YÖK’ün, yurt dışında hizmet veren üniversitelerin iç işlerine karışması etik değildir. Her ülke kendi yasalarına göre eğitim vermektedir. Yurt dışı üniversitelerinde okuyan öğrencilerin devam zorunluluğu olup olmadığına ve hangi dillerde eğitim verileceğine  o üniversiteler karar verir. 104 bin denklik mağdurunun sorununu siyasiler çözüme kavuşturmalıdır.

YÖK, Yurt Dışından mezun olan sayıları on binleri bulan kişilere DİPLOMA DENKLİK için ileri sürdüğü engel duvarları: Türkçe eğitim aldı, alınan hukuk yeterli değil, istenilen süre kalmadı, para vererek aldı, FETÖ ve TERÖR’le ilişkili çıktı. Bahanelerini ifade ederek herkese sürekli red veriyor.

YÖK’ün hukuki olmayan red gerekçeleri analiz edilecek olursa!

1-YÖK’ün,  Türk Dili ve Edebiyatına karşı olması hukuka aykırı

2-YÖK’ün, öğrenciler istenilen süre yurt dışında kalmadı. Ülkelerin eğitimine müdahaledir. Ankara Hukuk’ta devam mecburiyeti var mı?

3-YÖK’ün, para karşılığında diploma alınıyor iddiası gerçekçi ise!  C. Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmalıdır.

4-YÖK’ün, alınan hukuk dersleri yeterli değil diyor. Yurt Dışı mezunlarını sınava tabi tutarak varsa eksik dersler yeniden  okunması şartını getirir. Staj+Fark Ders

5-YÖK’ün, FETÖ ve TERÖR ilişkili kim varsa hala bu şahısların C. Savcılığına suç duyuruları yapılmamış ise, suç duyurusu yapmayanlar hakkında derhal yasal işlem yapılmalıdır.

  YÖK, Yurt Dışı mezunlarının hangilerine hakkı olduğunu söyleyerek denklik verdi. Hangi gerekçelerle denklik vermediğini kamu oyuna açıklamak zorundadır. 

 YÖK, Kosova İliria  Koleji Kraliyet Üniversitesine, Ankara Hukuk Fakültesi öğretim görevlilerini gönderdimi ? Ankara Hukuk Fakültesi öğretim görevlileri Arnavutça dilini biliyormuydu? Ankara Hukuk Fakültesi öğretim görevlileri dersleri Türkçe mi verdi? Sınavları Türkçe mi yaptı?

TBMM-SİYASİ PARTİLER BU OLAYI ARAŞTIRMALI VE ÇÖZMELİ!