Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

YÖK, denklik konusunda hukuksuz ve adil olmayan uygulamalarını sürdürüyor

YÖK, hukuka aykırı uygulamasını diploma denklik dairesindeki FETÖ mensupları ile asrın zulmüne devam ediyor.

YÖK, hukuka aykırı uygulamasını

 Yüksek Öğretim Kurulu’nun  diploma denklik hukuksuzluğu sürdürülemez!

 

İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL KİMDİR

Davut Gül, 1974 yılında Horasan, Erzurum’da dünyaya geldi. Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Gaziantep’te kaymakam adayı olarak mesleğe başladı.  Gaziantep valisiyken  05 Mayıs İstanbul valisi oldu.

 

AK Parti MKYK Üyesi Metin Külünk  “Bugün Pazartesi! Seçim öncesi YÖK bürokrasisi siyasete direnerek denklik mağduriyetinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Şimdi bu konunun çözümü için mücadelemiz devam edecektir. Doğruya doğru, eğriye eğri demeye devam edeceğiz. Türkiye’mizin büyük mücadelesi evrensel ölçekte insanlığın beklediğidir. Bu büyük mücadelenin hedefine ulaşabilmesi için bugünlere gelirken başardığımız gibi ülkemizde toplumun tüm kesimlerinde problemleri dinlemek anlamak ve de ilgilenmek ardından çözüm için adım atmak zorundayız. Elbette ki esas teşkilatların, belediyelerin, kamu yönetiminin önce kapıları açık tutup, konunun muhataplarını dinlemek okumak anlamak ve de çözüm için çaba göstermektir. Ücretli Öğretmenlik ülkemizin gündeminden çıkarılmalıdır. Değilse şayet ihtiyaç var ise özlük hakları mutlaka düzeltilmek zorundadır.” Dedi.

 

Siyasiler derhal YÖK’ün hukuksuz uygulamasına son vermelidir. 2000 yılı öncesi İstanbul Valisi Davut Gül  Yakın Doğu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Kaymakamlık görevine başlayan Davut Gül vali oldu. Demek ki  YÖK’ün zulüm, adil olmayan uygulamaları  FETÖ ile başladı ve hala devam ediyor. Diploma denklik çözümü İletişim Başkanlığına devredilmelidir. Ancak o zaman kaç kişi mağdur edildi. Hakikat  ortaya çıkacak. Diploma denklik hukuksuzluğu son bulacak. Zulümle abat olunmaz.