Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Yaz Çiçekleri, Gaziosmanpaşa’ya Renk Kattı

Gaziosmanpaşa’yı mevsimlik çiçeklerle süslemeye devam eden Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçe genelinde park ve yeşil alan çalışmalarını da sürdürüyor.

Gaziosmanpaşa’yı mevsimlik çiçeklerle süslemeye

 Gaziosmanpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yeşil alanların bakımı, iyileştirilmesi, yazlık çiçek dikimi ve ağaçlandırma çalışmalarını yoğun biçimde sürdürüyor. Vatandaşların özellikle yaz aylarında dinlenmek ve güzel vakit geçirmek amacıyla ziyaret ettiği park ve yeşil alanlara mevsimlik çiçekler dikiliyor.


BİNLERCE ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞUYOR

İlçedeki parklar, yeşil alanlar ve caddelerdeki orta refüjlere daha güzel ve estetik bir görüntü kazandırmak amacıyla mevsimlik çiçek, gül ve çalı dikimi yapılıyor. Çimlerin yaz aylarında daha canlı görünmesi ve sağlıklı büyümesi için yeşil alanlarda düzenli olarak gübreleme çalışması gerçekleştiren ekipler, yabani otları da temizliyor.

AĞAÇLARA YENİLERİ EKLENİYOR

Meydanlar, cadde ve sokaklarda bulunan ağaç ve çalıların; budama, form budaması, besleme, sulama gibi tüm bakım işlerini yapan ekipler, kurumuş ve sağlıksız durumda olan ağaçların değişimini gerçekleştiriyor. Uygun noktalara ise yeni ağaçlar dikiliyor. Ağaçların, çimlerin, çiçeklerin, süs bitkilerinin iyi su alabilmesi için kök bölgelerinde çapalama işlemi, gövde ve kök sürgünü temizliği yapılırken, alanlardaki su tesisatlarının tüm bakım ve onarımları da gerçekleştiriliyor.
 
PARKLAR BAŞTAN AŞAĞI YENİLENİYOR

Çocuk parklarına yenilerini eklemek için uygun alanlar tespit ederek, projelendirme çalışmalarını sürdüren Gaziosmanpaşa Belediyesi, mevcut parkları da baştan aşağı yeniliyor. Yenileme çalışmaları kapsamında parklarda zemin döşemelerinin tamiri yapılıyor. Yıpranmış veya kırık durumda olan duvarlar, ferforjeler ve banklar tamir edilerek, boyanıyor. Çocuk oyun gruplarının ve fitness aletlerinin onarımını ve boyamasını yapan ekipler, kullanıma elverişsiz olanları da yenileriyle değiştiriyor. Parklarda yeni peyzaj alanları oluşturulurken, yeşil alanlara çiçek ve çalı dikimi yapılıyor.