Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Türkiye’nin en büyük yerinde kentsel dönüşüm projesinde hak sahiplerine anahtarları verildi

Türkiye’nin en büyük “yerinde kentsel dönüşüm” çalışmasının yürütüldüğü Gaziosmanpaşa’da, Yenimahalle Evleri 9A 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi için kura çekimi yapıldı. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle hak sahiplerinin daireleri belirlendi.

Türkiye’nin en büyük “yerinde

 Türkiye’nin en büyük “yerinde kentsel dönüşüm” çalışmasının yürütüldüğü Gaziosmanpaşa’da, Yenimahalle Evleri 9A 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi için kura çekimi yapıldı. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimiyle hak sahiplerinin daireleri belirlendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğinde inşa edilen Yenimahalle Evleri 9A 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi. Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi Davet Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ile hak sahipleri katıldı. Proje tamamlandığında Gaziosmanpaşalı vatandaşlar 527 konut, 11 dükkan, 882 araçlık otopark, 7 bin 500 metrekare yeşil alan, zengin sosyal tesis alanlar ve çocuk oyun alanlarının oluşturulduğu depreme dayanıklı ve güvenli yaşam alanlarına kavuşacak.

“KOMŞULARI DEĞİL, KONUTLARI YENİLİYORUZ”

Kura çekimi ile ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Başkan Usta, “Gaziosmanpaşa’da yerinde kentsel dönüşüm kapsamında bir projede daha kuraları çekiyoruz. Biz bu projede 538 bağımsız birimi şu anda hak sahipleri ile buluşturuyoruz. Konutlarla burada insanları buluştururken aslında onlara depreme dayanıklı, konforlu, altyapı sorunu olmayan, mülkiyet problemi kalmayan güvenli konutlar teslim ediyoruz. Doğal olarak İstanbul’un en önemli problemlerinin başında gelen otopark açısından da her bağımsız birime bir otopark inşa ediyoruz. Sloganımız ise ‘komşuları değil konutları yeniliyoruz.’ Bu yerinde kentsel dönüşümle aslında hızlı bir şekilde Gaziosmanpaşa’yı değiştirmeye, geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

“İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ YILIN ORTALARINA KADAR BU KONUTLARI HAK SAHİPLERİNE TESLİM ETMİŞ OLACAĞIZ”

Kuraların hayırlı olmasını dileyen Başkan Usta, “İnşallah önümüzdeki yılın ortalarına kadar bu konutları hak sahiplerine teslim etmiş olacağız. Bir yandan temel atıyor, bir yandan kura çekiyor, bir yandan hak sahiplerine yeni konutlarımızı teslim ediyor, bir yandan da yeni bölgelerde vatandaşlarımızla uzlaşma çalışmalarını sürdürerek yeni kentsel dönüşüm bölgelerinde çalışmaları başlatmaya gayret ediyoruz. Başlamış olanları da bir an önce bitirip hak sahipleri ile buluşturmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hak sahiplerinden Gülten Karaçam, “Bir süredir bekliyorduk. Şu anda çok heyecanlıyız. Gerçekten mahalle olarak da çok gurur verici bir şey. Çok mutluyuz. Belediye Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum, baya bir emek verdi. Teşekkür ederim” diye konuştu.

Kura çekiminden mutlu olduğunu ifade eden Turgut Paralı ise, “Güzel bir kura çektik, mutluyuz. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.