Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Türkiye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programına Milyonlar Katıldı

15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişiminden büyük bir destanla kurtuluşunun 6. Yıl dönümü kapsamında Saraçhane Meydanı’nda anma programı düzenlendi.

15 Temmuz 2016'daki hain

 İstanbul
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı”na gelen vatandaşlar, öğle saatlerinden itibaren arama noktalarından geçirilerek meydana alındı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Sayın Erdoğan’ı tanıyınız. Sayın Erdoğan’ı anlayınız. Sayın Erdoğan’ı anlatınız.”

Bakan Ahmet Misbak Demircan “İstanbul Türkiye Aşkına Saraçhane’ye aktı.
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla her zaman olduğu gibi milyonlar tek yürek olduk.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimini milletçe büyük bir destan yazarak engelleyişimizin 6. yıl dönümünde SaraçhaneMeydanı‘nda düzenlenen programda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle milletimiz ile birlikte yine omuz omuzaydık. Unutmayacağız, unutturmayacagız. ”
Mevlana Mahalle Başkanı Yusuf Polat “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çerçevesinde “Türkiye Aşkına” Saraçhane Meydanı’ında teşkilat kademelerimizle birlikte katılım sağladık”

AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı İstanbul İl Başkanımız Osman Nuri Kabaktepe, Belediye Başkanımız Hasan Tahsin Usta ve İBB AK Parti Meclis üyelerimiz ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ziyarette bulunduk. Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri, projesi olan tek parti olmaya devam edeceğiz… 2023-2024 Hedeflerimize adım adım durmadan ilerleyeceğiz.”

Tarihi direnişin üzerinden 6 yıl geçti
15 Temmuz şehitleri Ankara Emniyeti’nde anıldı
Ayasofya-i Kebir Camii’nde 15 Temmuz şehitleri için mevlit programı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 Temmuz gecesi gördük ki son sözü top, tüfek değil iman belirler
Ellerinde Türk bayrağı taşıyan ve bazılarının ay yıldızlı tişörtler giydiği yüzlerce vatandaş alanı doldurdu. Bedensel engelli bazı vatandaşlar ise alana tekerlekli sandalyeyle geldi.

Etkinlik alanına Türk bayraklarının yanı sıra Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları asıldı.

15 Temmuz temalı video gösterimiyle başlayan anma programı kapsamında sahne alan sanatçılar, şarkı ve marşlar seslendirdi. Alanı dolduran vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak şarkı ve marşlara eşlik etti.

15 Temmuz şehitlerinin ismi tek tek okundu
Sela verilen etkinlikte, 15 Temmuz şehitlerinin ismi tek tek okunurken vatandaşlar “burada” diye karşılık verdi.

Sahneye uzak olan vatandaşlar etkinliği, alandaki bazı noktalara yerleştirilen dev ekranlardan takip ediyor.

“15 Temmuz destanını vazgeçmeyenler yazdı”
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, programda yaptığı konuşmada Türk milletinin, tarihin her sayfasına şanla ve şerefle imzasını atan, koca yürekli, çok büyük bir millet olduğunu söyledi.

15 Temmuz gecesinde aziz vatanın 252 evladının şehadet şerbetini içtiğini vurgulayan Yerlikaya, 2 bin 700’den fazla insanın da gazilik onuruna eriştiğini ifade etti.

Yerlikaya, İstanbul’da 100 koca yüreklinin şehit olduğunu ve 1020 kahramanın gazilik mertebesine ulaştığını belirterek, “15 Temmuz’un simge meydanlarından Saraçhane… O gece buraya gelen binlerin korkusu ölüm değildi asla, abdestsiz ölmekti. İşte abdest alınan şuradaki havuz şahit yaşananlara, sizler şahitsiniz.” dedi.

15 Temmuz’da Saraçhane’de 13 şehidin verildiğinin altını çizen Yerlikaya, “171 de gazimiz var. Bin selam olsun şehidimiz İlhan Varank’a, bin selam olsun Ahmet Kara’ya, Erkan Pala’ya, İbrahim Yılmaz’a… Bin selam olsun kahraman gazilerimize. 15 Temmuz destanını vazgeçmeyenler ve asla geri dönmeyi düşünmeyenler yazdı. Bu destanı sizler yazdınız.” diye konuştu.

İstanbul

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu altılı masada şehitlerimizin esamesi okunuyor mu? Onların derdi başka, onlar PKK terör örgütüyle beraber yürüyorlar.” dedi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca Saraçhane Meydanı’nda düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı”ndaki konuşmasında, katılımcıları ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi selamladı.

Katılımcıların Kurban Bayramı’nı tebrik eden Erdoğan, Allah’tan millete ve tüm insanlığa, hayırla, sağlıkla, huzurla, esenlikle daha nice bayramlar nasip etmesini diledi.

Erdoğan, bugün 15 Temmuz ihanetinin 6. yıl dönümü olduğunu anımsatarak, “Yakın tarihimizin bu en alçak darbe girişiminde yaralılarımızdan daha sonra vefat edenlerle birlikte toplamda 252 kardeşimiz şehadetle şereflendi.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı