Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Türkiye Kazandı ve 7 düvel kaybetti

Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, “Seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum.” dedi.

Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı

 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5,2 oranında oy alan Sinan Oğan, ikinci tur seçimlerde kimi destekleyeceğine ilişkin kararını açıkladı. Oğan, 28 Mayıs’ta Cumhur İttifakı adayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini duyurdu.

Sinan Oğan seçim açıklaması tüm Türkiye’nin gündeminde. 14 Mayıs’ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ATA İttifakı cumhurbaşkanı adayı olan ve yüzde 5,28 oranında oya sahip olan 2. Tur için kilit isimlerden biriydi. Günlerdir kimi destekleyeceği merak edilen Sinan Oğan yaptığı açıklama ile 28 Mayıs Pazar günü yapılacak 2. Tur seçimlerinde tarafını kamuoyu ile paylaştı…

28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı seçimleri Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasında gerçekleşecek. İlk turda mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,24 oranında oy alırken, en yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 45,07 oranında oya sahip oldu. Düzenleme gereği ilk turda hiçbir adayın çoğunluğa ulaşamaması nedeniyle 2. tura en yüksek oya sahip iki aday kalırken, Ata ittifakının cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın kimi destekleyeceği günlerdir sosyal medyada konuşuluyordu. Sinan Oğan seçim açıklaması ise gündeme oturdu…

SİNAN OĞAN SEÇİM AÇIKLAMASI
İşte Sinan Oğan’ın açıklamalarından satır başları:

Türk milletinin aziz evlatları. Hepimizin bildiği üzere 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kalmıştır. ATA ittifakının adayı olarak 5.2 oranında oy alarak seçimlerin 2’nci tur üzerinde etkili bir noktaya ulaştık. Türk milletinin her bir ferdine göstermiş oldukları yüksek katılım ve bize olan teveccühleri için teşekkür ederim.

Yaklaşık 10 senedir bizimle yol yürüyen en zor zamanlarımızda dahi yalnız bırakmayan yol arkadaşlarıma, Türkiye’nin her bir köşesinde ilmek ilmek çalışan Sinan Oğan gönüllülerine teşekkürleri borç biliyorum. Bize 111 bin 506 imza vererek bizim bu yarışın bir parçası olmamızı sağlayan tüm imza veren vatandaşlarıma teşekkürü borç biliyorum. Açtığımız seçim hesabına destek olan, genel olarak bizi destekleyen herkese teşekkürü borç bilirim. Afişleri, pankartları, broşürleri internet sitelerimizden indirerek caddelere sokaklara astılar, her çabaları bizim için kıymetlidir.
YILMADIK, YIKILMADIK

Özellikle gençlerimiz sevgi seli oldular aktılar, her adımları bizim için önemliydi. Sesimizi TV’lerden gazetelerden duyuramadık. Cümlelerimiz için tehditler aldık, saldırılara uğradık istedikleri şekilde davranmadığımız için hakkımızda yalan haberler çıkardılar. Sosyal medya lincine uğradık gönüllülerimiz yardımımıza koştu, bitkin düştük ama yılmadık yıkılmadık.

SİNAN OĞAN GÖNÜLLÜLERİ ÜZERİNDEN ÖRGÜTLENMEYE BAŞLADIK

Biz 3 yıl önce bir Türk milliyetçisi aday olmasa Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağız dedik ve yola çıktık. Tüm Türkiye’de Sinan Oğan gönüllüleri üzerinden örgütlenmeye başladık. Kayıtsız şartsız bu adayı destekleyeceğiz dediğimiz şartlara haiz bir aday çıkmadığı için biz çalışmalarımıza hız verdik. ATA ittifakının kuruluşu gerçekleşti biz ittifakın adayı olarak ilan edildik.

DİP DALGAYI 3 YILDA HAZIRLADIK

Birçok kesim bizim bir ayda çıkıp 5.2 oy almamızı şaşırarak izliyor. Daha doğrusu öyle zannediyor oysa bilmedikleri ciddiye almadıkları durum şuydu: Biz 3 yıldır bu çalışmayı sürdürüyorduk bir dip dalgayı 1 ayda değil 3 yılda hazırladık. Bu sebeple seçmenleri küçümseyen bize değil başka adreslere yazmaya çalışanların bizim çalışmalarımızı daha dikkatli izlemelerini tavsiye ediyoruz.

HEDEFİMİZ YÜZDE 9-16 BANDIYDI

Normal şartlarda bizim almayı beklediğimiz oy oranı yüzde 9-16 bandında bir rakamdı. Bir dip dalganın geldiğini tüm anketlerin yanılacağını seçimin sürprizini bizim yapacağımızı ifade ettik. Seçimin son düzlüğünde Muharrem İnce’ye başlatılan linç kültürünün hedefine ulaşması ile son 3 günlük bize başlatılan yargısız infaz çalışmaları seçmenlerimizin bir kısmının ürkmesine sebep olmuştur.

ÇEKİLMEMİZ HALİNDE İLK TURDA SEÇİMİN BİTECEĞİNİ HERKES GÖRDÜ

Sizden olmayanı aşağılamak, hakaret etmek ve her türlü metodlarla insanların yarıştan çekilmesini sağlamaya çalışmak demokrasimize bir darbedir. Bizim kitlemize hakaret etmeyin, ikinci turda oyuna ihtiyacı olacak uyarımız bile futbol tabirlerine malzeme edilmeye çalışıldı. Çekilmemiz durumunda ilk turda seçimin biteceğini artık herkes görmüştür. Eşit ve adil olmayan şartlarla yarıştık, ne hükümet imkanları, ne belediye imkanlarımız yoktu, devlet katkısından da mahrumduk.
TEMEL KURALIMIZ: PLANA SADIK KAL

İlk günden beri ortaya bir hedef kurduk plana sadık kaldık temel hedeflerimize ulaştık bu ülkeyi yönetmek hedefimiz devam ediyor. Gelecek yıllarda bu hedeflerimize ulaşacağız. Temel kuralımız ise şudur: Plana sadık kal.

SIĞINMACILAR KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURDUK

Sosyal medya adreslerimizde yayınlamıştık. Burada değinmekte fayda var. Bu seçimlerin toplumun önüne koyduğumuz amaçlarda değerlendirdiğimizde İki ittifak arasına serpiştirilmiş, yedek olarak görülen Türk milliyetçisi seçmeni yeniden siyasetin ana merkezine yerleştirdik. Seçimlerin 2’nci tura kalmasını sağlamakla beraber ikinci turun ana gündemini belirleme yetisine sahip olduk. Bizi dikkate almak istemeyen siyasetin bu başlattığımız hareketi saydığını gördük. Sığınmacılar konusunda farkındalık oluşturduk. Türklük gibi konularda farkındalık oluşturduk. İlkeli ve kaliteli siyaset tarzı toplumumuzun desteğini görerek siyaset yapma tarzımızda farkındalık oluşturduk.

SEÇMEN UYARDI

14 Mayıs seçimlerinde Türk seçmen hem Cumhur hem Millet İttifakı’nın gerekli yaklaşımı göstermediği için uyarmıştır. ATA ittifakı bu hassasiyetlerin korunması sürecinin yürütülmesinde kendi tabanı ve bileşenleri ile müzakere sürecini ilerletmiştir. Seçmen bize yürütme, erki üzerinden Türk milletinin bu hassasiyetlerini savunma görevi vermiştir.

TÜRKİYE KRİTİK BİR DÖNEMEÇTEN GEÇMEKTEDİR

İkinci tura ilişkin tavrımızı açıklamadan önce bazı öngörülerimizi paylaşmak istiyorum. Türkiye kritik bir dönemeçten geçmektedir. 4 temel konuda acilen ele alınarak çözülmesi gereken büyük sorunlar olduğu kanaatindeyiz. Birincisi Türkiye’de bulunan sığınmacılar meselesidir. Ülkemizde ilerleyen süreçlerde güvenlik, ekonomi, sosyal maliyetleri olabilecek bir konudur.

TERÖRÜN SİYASİ UZANTILARININ SİYASETTEN TEMİZLENMESİ GEREKİYOR

İkincisi Türkiye’deki deprem gerçeğidir. Deprem konusu ulusal güvenlik meselesidir. Çok daha büyük sarsıcı insanı ekonomik sorunlar yaratabileceği depremler konusunda kollar sıvamamız gerekmektedir. Üçüncüsü toplumu derinden sarsan ekonomik sorunlardır. 28 Mayıs’ı ülkece ekonominin gereklerine uygun, sağlıklı kararlar alınması gerekmektedir. 4’üncü temel konu ise terör eylemlerine yönelik istikrarlı mücadelenin devam ettirilmesidir. Her kesim siyaset yapma hakkına sahiptir bu teminat altına alınmalıdır. Terörün siyasi uzantılarının Türk siyasetinden temizlenmesi gerekmektedir. Türk siyasetinde bozulan nezaketi geri getirmek, bozulan imajını ve halka gerileyen güvenini kazanacak bir kampanya yürütmek hedefimizdi. Kısıtlı imkanlarla bir kampanya yürütmeye çalıştık. Kampanya boyunca benimsediğimiz tavrın, aldığımız toplumsal tepkilere bakılırsa kendi ittifakımız adına önemli ve olumlu bir hava yarattığımızı düşünüyoruz. Başka Mavi Vatan tezimiz olmak üzere önemli dış politika hamlelerinin desteklenerek sürdürülmesi sağlanmalıdır. Türk dünyası ile entegrasyon çalışmalarına hız verilmelidir. Ekonomimizdeki faiz odaklı yürütülen politikalar yeniden gözden geçirilmelidir.

MİLLET İTTİFAKI PARLAMENTO ÇOĞUNLUĞUNU SAĞLAYAMADI

Yukarıda sayılan tüm hususların hayata geçirilmesi ülkemizdeki istikrarla doğrudan bağlantılıdır. Yeni geçilen Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde istikrarın temelinde parlamento ve cumhurbaşkanının aynı ittifakta olması önem arz etmektedir. Millet ittifakı yeterli başarıyı gösterememiş parlamento çoğunluğunu sağlayamamış istikrar faktörünü ıskalamıştır.

Kimseden bir görev talep etmedik. Atatürkçü ve milliyetçi ilkelerin ve inanç siyasette rehberimiz olmuştur. Türk milletinin bekası ve bölünmez bütünlüğü siyasetimizin temelini teşkil etmiştir. Sürdürdüğümüz müzakereler aşağıdaki ilkeler çerçevesinde neticelenmiştir. PKK, FETÖ gibi karşı kesintisiz istikrarlı kararlı mücadele devam ettirilecektir. Sığınmacılar ve kaçaklar meselesinde bir takvim mevcuttur. Ülkemizdeki sığınmacıların takvim çerçevesinde ülkelerine güven içerisinde geri gönderilmesi için tüm şartlar zorlanacaktır. Sınırlarımızdan kaçak geçişlerin önlenmesi için tedbirler üst seviyeye çıkarılacaktır.

İKİNCİ TUR KRİTİK ÖNEME SAHİP

28 Mayıs 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turu kritik öneme sahiptir. İkinci turda seçimde nasıl bir tutum alınması noktasında tabanımız, ATA ittifakı bileşenleri ile müzakereler yaptık. İkinci tur seçimlerinde aday olarak katılacak Cumhur İttifakı adayı Sayın Erdoğan, ve Millet İttifakının adayı Kılıçdaroğlu ile görüştük. Tekrar konuyu ATA İttifakı bileşenleri ile müzakere ettik. Burada altını öncelikle çizmek istiyorum ki herhangi bir pazarlık belirtmeksizin ilkelerimiz savunduğumuz değerleri ifade ettik.

Sinan Oğan seçim açıklaması: Sinan Oğan seçimlerde kimi destekleyecek

SİNAN OĞAN SEÇİMLERDE KİMİ DESTEKLEYECEK?

Bu müzakere ve istişareler, tabandan gelen mesajlar neticesinde ikinci turda Cumhur İttifakı adayı Erdoğan’ı destekleyeceğimizi beyan ediyorum. Bu kararı alırken her türlü istişareyi yaptığımız için bu yönde karar aldığımızın bilinmesinde fayda vardır. Hiçbir kişisel beklenti içerisinde olmadan aldığımız kararın yüce Türk milletine hayırlı olmasını diliyor, sevgili vatandaşlarımı saygı ile selamlıyorum.