Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Trabzon Evi Devlet Töreniyle Fatih’te Hizmete Başladı

Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından Fatih’te yapılan Trabzon Evini hizmete bakanlar, belediye başkanları ve Trabzon eşrafı açtı.

Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından

 

Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından Fatih’te yapılan Trabzon Evi hizmete açıldı.

Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta,  Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Türkmen katıldı. Federasyon başkanı İsmail Şatıroğlu ve yönetimi, İstanbul milletvekilleri Bayram Şenocak, Mustafa Demir ve Trabzon eşrafı katıldı.

Progam, Kuranı-Kerim tilaveti ile başladı.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu “Olağanüstü bir ambiyans ve heyecan. Kıymetli bakanlarım, kıymetli belediye başkanlarım ve çok değerli hemşerilerimle beraber bu güzel ambiyansta sizinle beraber olmak çok güzel. Bugün inşallah yarım saat sonra ne yapacağımızı açılışını yapacağım bir Trabzon Evi’mizi güzel bir şekle getirerek insanımıza milletimize hayırlı olmasını buradan temenni ediyorum”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Trabzon Dernekler Federasyonu’nun genel merkezi olarak hizmet verecek; şehrimize, kültürümüze ve ülkemize önemli katkı sağlayacak Trabzon Evimizin açılışını İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş ve değerli katılımcılar eşliğinde gerçekleştirdik. Emek sarf eden ve destek sağlayan herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. “dedi.

Bakan Soylu  ”Trabzon’un, Gümüşhane’nin, Bayburt’un,  Giresun‘un dağlarında, yaylalarında terörist vardı. Ama Tayyip Erdoğan öyle bir 21 yıllık icraat ortaya koydu ki savunma sanayimizi yüzde 21’lerden 80’lere çıkardı. ‘Profesyonel askerlik’ diye bu ülkeye ilk kez bir şey kazandırdı ve bizim Batı’dan, dünyanın gelişmiş ülkelerinden, terörle ve terörizmle mücadelede herhangi bir farkımız olmadı. En büyük farkımız yüreği cesaretle dolu olan kahraman Mehmetçiğimiz, polisimiz ve jandarmamız. Onlar da bu işe hep beraber girdiler. ve size bir şey söyleyeyim. Bugün Karadeniz’de bir tek terörist yok, tertemiz. Eren Bülbül’ümüzün de intikamını aldık, Ferhat astsubayımızın da intikamını aldık. Herkesin intikamını aldık.”

Bakan Mehmet Muş “Öncelikle hayırlı olsun Trabzon Evi. İstanbul’da önemli bir Trabzon nüfusu var. Dernekleri var. Ancak bu federasyonun bir merkezi yoktu. Bugün bu merkez bitmiş oldu bu güzel eser çizgileri ile tasarımı ile renkleriyle bulunduğu merkezi ile Trabzon Dernekler Federasyonu artık yönetim merkezi olacaktır. Trabzonların buluştuğu, faaliyetlerini planladıkları, çalışmalarını organize ettikleri, kültürel fikirlerini, çalışmalarnı burada istişare edecekleri bir merkez olarak açılıyor” dedi.