Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

TFF başkanı geziyi Riyad’da başlattı

Süper Kupa’da ‘Atatürk formalılar içeri alınmadı’ yalanını Fenerbahçeli taraftar çürüttü.

Süper Kupa'da 'Atatürk formalılar

 TFF başkanı derhal hemen şimdi istifa etmeli!

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçı, “Atatürk imzalı pankart ve tişörtlere izin verilmediği” iddiasıyla iptal edildi.

Muhalif kesim de bu iddiaları körükleyecek doğrultuda, “Atatürk formalılar stada alınmadı” söylemlerini ileri sürdü. Ancak ortaya çıkan bir fotoğraf bu iddiaları çürüttü. Al-Awwal Park Stadyumu’na giren Fenerbahçeli bir taraftarın, üzerinde Atatürk fotoğrafı bulunan sarı lacivertli forma ile çektirdiği fotoğrafı ortaya çıktı.

Melih Gökçek “Ali Koçun ve GS Başkanının FİFA kurallarına göre böyle bir talepte bulunma hakkı yok. Son gün nereden çıkıyor bu. Toplumun kılcal damarlarına Atatürk üzerinden dokunup sinir uçlarını harekete geçirmek. Gazzedeki soykırımı unutturmak,Ekrem imamoğluna alan açmak, iyileşen suud-Türk ilişkilerini bozmak,
mevcut hükümete karşı gezi hevesini yeşertmek. Artık eken biçer.Bu ülkede geziye kalkışanlar hesap vermedi. 28 Şubatçılar gibi. Geçti o günler geçti. Süper Kupa Maçının iptal edilmesini ve provakasyonu göremeyen, sosyal medyadaki provokatörlerin paylaşımlarından etkilenen o kadar saf ve bilinçsiz ve azımsanmayacak kullanıcıları gördükçe üzülmemek elde değil. Ali Koç’un maçın başlamasına saatler kala isteği Suud futbol fedarasyon’un değil FİFA’nın talimatlarına aykırıdır.Ocak ayında ispanya ve italya süper kupa maçını Arabistanda oynayacak. Bu olay Suud hükümetiyle ilgisi yok. Organizasyon firmasıyla ilgili.Organizasyon firmasıda FiFA kurallarını muhatap alır.Suud hükümeti yok.FB ve GS hangi maçında Atatürk formasıyla çıkmış. GS hangi maçına ne mutlu türküm sloğanıyla çıkmış. Son gün bu talep nereden çıktı. Kamuoyu bilmesede Ali Koçta GS başkanıda bu talebin asla olmayacağını biliyor. Süper Kupa Finalinin sözleşmesi, “Uluslararası Futbol Birliği Kurulu 2022-2023 ‘Oyun Kuralları” Yönetmeliğine göre imzalanır.Bu yönetmeliğe göre FB ve GS sözleşmeyi kabul ederken Oyun Kuralları’ndan birisi olan,“Resmi müsabaka” isminin bir parçası olmadığı sürece SAĞ veya ÖLÜ her hangi birinin sözleri slogan veya yazı olarak kullanılamaz’ maddesi bilerek isteyerek ihlal edinmek isteniyor.
Ali Koç bunun kabul edilmeyeceğini,FİFA kurallarına aykırı olduğunu biliyor.Ama saf ve milli değerleri manipüle edilecek vatandaşıda biliyor.
Yahu Bunu görmemek akıl tutulmasıdır. Dün akşam, Türk futboluna Ali Koç’un başrol oynadığı,
Ekrem İmamoğlu tarafından gerilimin artırılmak istendiği siyasi bir operasyon ile genişletilmek istenen ve İmamoğlu’nun seçim propagandasına dönüştürülmek istenen bir senaryo yazılmak istendi. Gündüz dahi İETT,metro ve tranwayları çalıştıramayan, istanbulluyu perişan eden İBB Başkanı ve yönetimi gece havaalanına metro ve iett otobüslerinin koyacağını açıklaması bir manipülasyon projesidir. Ekrem maçtan önce GS ve FB külübünü ziyaret etti.
Bu bay EGO kaostan beslenir.Ağustos ayından beri iki kulübün de onayı ile Kupa finalinin Suudi Arabistan’da oynanacağı belliydi.Talep Fenerbahçe başkanı Ali Koç’dan geldi.

Son 7 gün içerisinde İmamoğlu hem Fenerbahçe’yi hem Galatasaray’ı ziyaret etti.. Üstelik ortada hiç bir şey yokken. Durup dururken!

TFF’nin yaptığı yazılı anlaşmada İstiklal marşımızın okunmasından tutun stadyumdaki Türk bayraklarının asılmasına kadar her şey metne eklenmiş.TFF ve Riyad yönetimi tarafından imza altına alınmış.Yani hiç bir sorun yok!
Maçın oynanmasına 12 saat kala Ali KOÇ “yurtta sulh cihanda sulh”pankartı ile çıkmak istediğini söylüyor. Sabahında ise Galatasaray yönetimi ısınmaya Atatürk tshirtü giyerek çıkmak istediğini söylüyor.

Bu iki kulüp başkanlarının Atatürkçü oldukları son anda mı akıllarına geldi ? Hangi yurt dışı maçında bu rozetçi Atatürkçüler bu sloganları kullanmışlar.
İstiklal marşımızın okunmasına izin verilmiyor yalanını kim servis etti?

Ve elbette İmamoğlu!
Bu şahısa ayrı bir parentez açacağız
Beş yıldır Istanbul’da en yoğun iş saatlerinde bile insanlara dörtlü vagonlar ile hizmet eden metroların dün ki olaydan sonra hem gece sabaha kadar çalışacağı açıklandı hemde sekizli vagonlar devreye alındı.
Yetmedi!Çarşamba günü İmamoğlu tüm herkesi Beşiktaş meydanına davet etti.
İmamoğlu’nun iki kulüp başkanını aynı hafta içinde durup dururken ziyaret etmesi.
İki kulüp başkanının son anda Atatürkçü olduklarının akıllarına gelmesi ve yapılan sözleşmeye aykırı hareket ederek siyasi kriz çıkartması.Askerimize Atatürkün itleri diye hakaret eden şerefsizlere ses çıkaramayan rozet Atatürkçüleri Atatürk’ü gerekçe gösterip maça çıkmıyor.

Unuttulan bir şey var. Türkiye Cumhuriyeti devleti herkesten büyüktür.

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Al-Awwal Park Stadyumu’nda gerçekleşmesi planlanan Turkcell Süper Kupa maçı, Suudi yönetiminin aldığı kararla ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ pankartı ve Atatürk tişörtüne izin vermediği iddiasıyla ertelendi.

İleri bir tarihe ertelendiği açıklanan karşılaşmanın iptal gerekçeleri ise Türkiye’de muhalif kesim tarafından köpürtüldü.

Sudi polisinin Türk bayraklarını stada almadığı, soyunma odasına girerek futbolcuların üzerindeki Atatürk resimli formaları topladığı ileri sürüldü.

Muhalif basın tarafından körüklenen yalanlar arasına İstiklal Marşı’nın söyletilmediği dahi eklendi ancak daha sonra ortaya çıkan videolarda bu iddianın gerçeği yansıtmadığı görüldü.

Fenerbahçeli taraftar Atatürk formasıyla stada girdi

Bu gelişmelerin ardından ertelenen maça ilişkin muhalif basın tarafından köpürtülen bir yalan daha çökertildi.

Muhalif basının ortaya attığı ‘Atatürk formalılar içeri alınmadı’ iddiasını yalanlayan bir fotoğraf ortaya çıktı.

Söz konusu fotoğrafta, Fenerbahçeli bir taraftarın, müsabakanın oynanacağı Al-Awwal Park Stadyumu’nda üzerinde Atatürk fotoğrafı bulunan sarı lacivertli forma ile poz verdiği görüldü.