Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Farika Kitaplı Kahvenin açılışını yaptı

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Farika Kitaplı Kahve 2 Prof. Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla açıldı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından ilçeye

 23 Eylül Cumartesi bugün Gaziosmanpaşa Farika Kitaplı Kahve 2 devlet töreniyle hizmete açıldı.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Farika Kitaplı Kahve 2 Prof. Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi’nin resmi açılış töreninde Gaziosmanpaşalılarla buluştu. 23 Eylül bugün saat 14:00’da Gaziosmanpaşa Belediyesinin düzenlediği  törende TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Milletvekili Hasan Turan, Adem Yıldız, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, Gaziosmanpaşalılar ve  ilçedeki öğrencilerin katılımlarıyla birlikte kültürel tesisin açılışı gerçekleştirildi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe “Bu özel mekan, sadece bir kafe değil, aynı zamanda bir bilgi ve kültür merkezi olarak gençlerimize ve nesillerimize hizmet etmeye başlıyor. Bu büyük yerleşkesin, gençlerimizin ve geleceğimizin gelişimine sağlayacağı katkılar, nesillerimize gösterdiğimiz önemin de bir yansımasıdır.”

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş “Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilen Farika Kitaplı Kahve Açılış Töreni’nde hemşehrilerimizle bir araya geldik. Kütüphaneler, gençlerle geleceği buluşturan mekânlardır. Gaziosmanpaşa’nın kalbinde on binlerce kitabı, her yaştan yüz binlerce kitapseverle buluşturan, sosyal aktivitelere imkân sağlayan her türlü altyapıya sahip bu önemli eserin yapımında emeği bulunan herkesi tebrik ediyorum. Nasıl geçmişte büyük medeniyetlerimizin merkezinde kitap ve gençlik olduysa; büyük Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzün merkezinde de hiç şüphesiz kitap ve aziz milletimizin parlayan yıldızı gençlik var olacaktır. Temennim, bu güzel mekândan bilhassa gençlerimiz bolca istifade etsin, insanlığa hizmet edecek yeni Aziz Sancar’lar Gaziosmanpaşa’da yetişsin. Hayırlı, uğurlu olsun.”

20 bin eserlik kütüphane yer alıyor 

 

Öğrenciler başta olmak üzere her yaştan kitapsevere hizmet veren Farika Kitaplı Kahve 2 Prof. Dr. Aziz Sancar Yerleşkesi’nde 20 bin eserlik kütüphanenin yanı sıra kafeterya, sosyal etkinlik alanları ve mescit bulunuyor. Ziyaretçiler, üyelik sistemi ile kütüphaneden ödünç kitap temin edebilirken öte yandan ücretsiz internet ve fotokopi hizmetinden de yararlanabiliyor. Günün belirli saatlerinde Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından öğrencilere çay ve çorba ikramları yapılırken, kahvaltı günü etkinlikleri de düzenleniyor. 

 

Öğrencilere sosyal ve kültürel olanaklar sunuluyor 

 

Farika Kitaplı Kahve 2’de uzman psikologlar, sınavlara hazırlanan öğrencilere rehberlik ve danışmanlık hizmeti sunuyor. Aynı zamanda öğrenciler, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği ‘’Farika Sohbetleri’’ ile alanında uzman isimlerle bir araya gelme ve tecrübelerinden faydalanma olanağı da buluyor.