Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

TBMM Başkan Vekili Celal Adan İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı oldu

MHP’nin İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Celal Adan, TBMM Başkanlık görevini de yaptı.

MHP'nin İstanbul 2. Bölge

 Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı görevinden ayrılmasının ardından görevi teslim alan Celal Adan yeni TBMM Başkanı oldu.

Celal Adan kimdir? MHP İstanbul 2. Bölge Adayı Celal Adan kimdir?

MHP’nin İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Celal Adan oldu. Peki Celal Adan kimdir, nerelidir, kaç yaşında? İşte ayrıntılar…

1951 Ağrı doğumlu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi mezunu.

 

Orman mühendisi. 21. dönem İstanbul milletvekili. Evli ve 2 çocuk babası. Celal Adan, 10 Eylül 1951 tarihinde Ağrı‘da doğdu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesinden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında ülkücü kesimde yer aldı. 19 Ağustos 1981 tarihinde başlayan MHP davasında yargılanmış ve davanın zaman aşımından düşmesiyle bilahare beraat etti. Celal Adan, İMPA A.Ş. ve İNMAŞ Limited Şirketlerinin sahibi ve aynı zamanda yöneticisidir.

 

Tansu Çiller‘in DYP Genel Başkanı seçilmesinden sonra Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkanlığı’na Celal Adan getirildi.

 

Celal Adan, 18 Nisan 1999‘da İstanbuldan milletvekili seçildi. 21. Dönem DYP ve 24.ve 25. Dönem MHP İstanbul Milletvekili oldu. Türkiyeİtalya Parlamentolar arası Dostluk Grubu üyesidir. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP. 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. Akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Siyasi İşler ve Parlamentodan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini aldı. İngilizce ve Fransızca bilen Celal Adan, evlidir ve 2 çocuğu vardır.

 

14 Mayıs 2023 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 28. Dönem İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayıdır.