Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Sultangazi Belediyesi’nin Kaşif Çocukları Mezun Oluyor

Atölyelerde eğitim alan çocukların ürettiği ürünlerin yer aldığı sergi beğeni topladı.

Atölyelerde eğitim alan çocukların

Mehmet Toprak (İstanbul) Sultangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği, dedektiflikten robotik kodlamaya özel yetenekli öğrencilere eğitim veren Kaşif Çocuk, minik kaşifler için mezuniyet töreni düzenledi. Atölyelerde eğitim alan çocukların ürettiği ürünlerin yer aldığı sergi beğeni topladı.

Sultangazi Belediyesi’nin 5-8 yaş aralığındaki çocuklara bilim ve sanat sevgisi aşılamak için Uğur Mumcu Mahallesi’nde hizmete açtığı Şehit Şerife Bacı Kültür Merkezi’nde hayata geçirdiği Kaşif Çocuk projesi, araştıran ve sorgulayan bireylerin yetişmesine katkı sağlıyor. Özel yetenekli çocukların küçük yaşta ilgi alanlarını oluşturmasını sağlayan Kaşif Çocuk; eğitimiyle ailelerin de beğenisini topluyor.
Kaşif Çocuk’ta 1 yıl boyunca farklı branşlarda eğitim gören çocuklar için Sultangazi Etkinlik Salonunda mezuniyet töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ve eşi Tuba Dursun, Kaşif Çocuk öğretmenleri, öğrencileri ve aileleri katıldı. Kaşif Çocukların yaptığı projelerin bulunduğu sergi alanının gezilmesinin ardından açılış konuşmasını Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun yaptı.

Araştıran Sorgulayan Çocuklar

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun “Biz her alanda güçlü çalışmalar yapıyoruz. Sultangazi Belediyesi olarak en iyiyi yapalım ki çocuklarımız hayata en iyi şekilde hazırlansın. Eğitim vazgeçilmez alanımız.2023 yılında 5-8 yaş arasındaki çocuklarımız için özel eğitim veren Kaşif Çocuk serüvenine başlamış olduk. 1150 çocuğumuza eğitim veriyoruz. Bu yaştaki çocukların aileleriyle zaman geçirmesinin ne kadar önemli olduğunu biliyor, bu yüzden aileleri de sürece katıyoruz. 5-8 yas arasında özel yetenekleri ve ilgi alanları olan çocuklarımıza destek oluyoruz. Sonrasında da onları bırakmıyoruz,  8-14 yas arasındaki çocuklarımızın eğitimlerine Bilim Merkezinde de devam ediyoruz” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Kaşif Çocuk’a katılan öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi. Program, çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Dedektiflik, Gökbilim, Sanat ve daha fazlası

Şehit Şerife Bacı Kültür Merkezi’nde eğitimlerine devam eden Kâşif Çocuk, 5 – 8 yaş aralığındaki 24 atölyede eğitim veriyor. Yaratıcı drama, gündelik yaşam becerileri, dedektiflik, dil, sanat, gökbilim, serbest oyun, gems, mutfak gastronomi, robotik kodlama, düşünme becerileri ve masal atölyesi ile çocuklar eğlenirken öğreniyor, öğrenirken sosyalleşiyor.