Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Sporcu da olsa ocak bozuk

Çağlayan Grup’tan Antalyaspor’a Jehezkel çağrısı: Gereken yapılmazsa sponsorluktan çekiliriz

Çağlayan Grup'tan Antalyaspor'a Jehezkel

 

Yılmaz TUNÇ

 

@yilmaztunc

 

Bugün oynanan Antalyaspor-Trabzonspor Süper Lig müsabakasında attığı golden sonra İsrail’in #Gazze‘de yaptığı katliamı destekleyen çirkin hareketi nedeniyle İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan adli soruşturma başlatılmıştır. 100 günü aşkın süredir, çocuk-kadın, genç-yaşlı demeden Gazze’de soykırım yaparak insanlık suçu işleyen İsrail’in saldırılarını bir kez daha lanetliyorum. Filistinli mazlumların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.

Antalyasporlu futbolcu Sagiv Jehezkel, Trabzonspor maçında attığı golün ardından yaptığı soykırım sevincine bir tepki de Çağlayan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Çağlayan’dan geldi. Antalyaspor’un forma sponsoru olan Çağlayan Grup adına sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çağlayan, İsrail’in soykırımına destek veren sevince imza atan Jehezkel’in kadro dışı bırakılmasının yetmeyeceğini, sözleşmesinin feshedilerek sınır dışı edilmesi gerektiğini ifade ederek, “Aksi takdirde Antalyasporumuza ve grup firmamıza da başka bir kararın yakışmayacağını, gerekli yaptırımın uygulanmadığı takdirde çok sevdiğimiz Antalyaspor’un sponsorluğundan çekileceğimizi kulüp yönetimine ilettik. Zulme alkış tutana sessiz kalma da zulümdür.” dedi. Ayrıca Dursun Çağlayan, yaptığı soykırım propagandasına ‘Çağlayan Grup’u alet ettiğini belirterek Jehezkel hakkında dava açacaklarını da kaydetti.

Süper Lig’in 20’nci haftasında Trabzonspor ile Antalyaspor karşı karşıya geldi.

1-1’lik skorla biten maçta Antalyaspor’un golünü atan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, gol sevincini soykırıma destek veren bir hareketle ortaya koydu.

28 yaşındaki futbolcu attığı golden sonra el bileğinde yazan, ‘7 Ekim 2023’ ve Davut yıldızını göstererek terör devleti İsrail’in Gazze’de 100 gündür gerçekleştirdiği soykırım saldırılarına gönderme yaptı.

Jehezkel’in skandal soykırım sevincine tepkiler yağarken, bir açıklama da Çağlayan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Çağlayan’dan geldi.

Antalyaspor’un forma sponsoru olan Çağlayan Grup adına sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Çağlayan, Jehezkel’nin İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırıma destek mahiyetindeki şovun derinden üzdüğünü belirterek, “Sporun ve Antalyaspor’un bu iğrenç soykırıma destek mesajına alet edilmesi kabul edilemez.” dedi.