Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi hizmete açıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya’nın katılımlarıyla Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi Küçükköy’de hizmete açıldı.

AK Parti Genel Başkan

 Şehit Eren Bülbül’ün adı: Gaziosmanpaşa Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi’nde yaşatılacak!

 

Gaziosmanpaşa Küçükköy Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi açılışına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, belediye meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uzantı, Gaziosmanpaşa Mahalle  Muhtarları, İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Vurmaz Yiğit, Şehit Eren Bülbül’ün abileri, siyasi parti temsilcileri, ilçe protokolü, öğrenciler ve Gaziosmanpaşalılar katıldı.

 AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir “Gençlerimiz ülkemizin geleceği, umudu ve bizlerin iftihar kaynağıdır. Bugün açılışını yapmak için bir araya geldiğimiz Şehit Eren Bülbül Hizmet Merkezine, kahraman şehidimiz Eren Bülbül isminin verilmesi Gaziosmanpaşamıza yakıştı.. Şehidimizin ismi kıyamete kadar yaşayacak. Böylesine güzel bir duyguya vesile olabildiysek ne mutlu bizlere. Belediye meclisimizde aldığımız karar ile Şehit Eren Bülbül Hizmet Merkezi Küçükköy’de gençlerimize hizmet vermeye devam edecek. Tüm partilerimizin katkısıyla bu ismi yaşatıyoruz. Bu bize Gaziosmanpaşa’ya kazandırmış olduğumuz bir hizmet binasından çok daha öte gönül rahatlığı veriyor. Bu hizmet binasına gelen gençlerimiz önünden geçen herkes ‘İyi ki varsın Eren’ diyecek ve şehidimizi dualarla anacak. Şehidimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezî açılışını Genel Başkan yardımcımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendi, önceki dönem İçişleri Bakanımız İstanbul Milletvekilimiz Sayın Süleyman Soylu Belediye başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta ve şehidimizin ailesinin katılımları ile gerçekleştirdik. Katılım sağlayan parti kademelerimize ve Gaziosmanpaşalılara teşekkür ederim.” dedi.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Gençler, büyük düşünmekten, büyük hayaller kurmaktan, büyük hedeflere doğru yol almaktan asla vazgeçmeyin. Hayalleri gerçeği dönüştürecek nesiller sizlersiniz.Biz gençlerimizi seviyoruz, biz gençlerimize güveniyoruz, biz gençlerimizle Türkiye Yüzyılı’na yürüyoruz. İyi ki varsın Eren. Biz millet olarak ne kadar köklü bir ecdadın temsilcileri olduğumuzu 6 yıl öncesinde ruhunu şahadete teslim eden Eren Bülbül’ün ona gönül verenleri olarak bugün bir aradayız. Hiçbir zaman unutmadık, unutmayacağız. İstedik ki o günkü onurlu duruşuyla onu hem gönlümüzde hem kalbimizde, hem de şehrimizde ismini yaşatalım. Hayalleri gerçeğe dönüştürecek nesiller sizlersiniz gençler! Bizler sizin için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Gençlerimiz için yapımını tamamladığımız Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi şehrimize ve gençlerimize hayırlı uğurlu olsun. Gençlerimiz için yapımını tamamladığımız Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi’ni, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Fatma Betül Kaya, İstanbul Milletvekilimiz Sayın Süleyman Soylu ve Şehit Eren Bülbül’ün ailesinin katılımlarıyla açılışını gerçekleştirdik. ” Dedi. 

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender YöndenTrabzon’un Maçka ilçesinde meydana gelen olayda 2002 doğumlu 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik şehit oldu. Şehit Ferhat Gedik’i yakinen tanırım. Birlikte görev yaptık. Her iki şehidimizin ve tüm şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Gerçekten böyle vatansever çocukların sayılarının artması temennimiz.. Duygulanmamak elde değil. Her zaman onu saygı ile andık. Güvenlik kuvvetlerine yol gösterdiği bu yolda şehit olduğu için onunla gurur duyuyoruz. Şehidimiz Eren Bülbül’ün Ağabeyleri Arif Bülbül ve Erdoğan Bülbül, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya ve İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu’nun teşrifleriyle Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildik.” dedi

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki gençlerin hizmetine sunmak üzere inşa ettiği yeni gençlik merkezi binasına, 2017 yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün ismini verdi. Kahraman şehidimizin aziz hatırasını ebediyete kadar yaşatacak olan gençlik merkezi, AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu ve Eren Bülbül’ün ailesinin katılacağı programla hizmete açılıyor. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve ilçedeki öğrencilerle birlikte gençlik merkezinin açılışını gerçekleştirecek olan Milletvekili Soylu ardından çok amaçlı eğitim binasında incelemelerde bulunacak. 

 

YKS HAZIRLIK KURSLARI İLE SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER DÜZENLENECEK 

 

Şehit Eren Bülbül Gençlik Merkezi’nde üniversite adaylarına yönelik Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hazırlık kurslarının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenecek. 900 metrekare alanda inşa edilen çok amaçlı eğitim binasında; 6 adet derslik, sanat sınıfı, bilgisayar odası, sessiz çalışma odası, kitaplı kahve, oyun odası, dil akademisi dersliği ve rehberlik servisi yer alıyor.

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu “Karadeniz uzun zamandır terörizmin baskısı altındaydı. İçişleri Bakanı olduğum ilk günlerde Şırnak’ta bir öğlen vakti, yol yapımı kontrolünde 7 evladımız şehit olmuştu. Oraya gittim. O çocukların şehit olduğu yeri, o kahramanların şehit olduğu yeri gördüm. Olayın sıcaklığından hemen sonra Şırnak’a tekrar gittim. Şehit oldukları Bestler-Dereler bölgesiydi. Şırnak’ı dolaştım. Anlatın bakalım, dedim. Halk her şeyi biliyor. ’Sayın Bakanım, terörist karşı sınırdan giriyor. Buradan Tunceli istikametine gidiyor. Tunceli istikametinden de Karadeniz’e varıyor. Bu yolları kesmek lazım’ dediler. Bana anlattıklarını o günden sonra tek tek yerine getirebilmek için kıymetli komutanlarımızla ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük bir mücadeleye başladık. Bizden önce mücadele yok muydu? Vardı. Ama hep birlikte bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetleri, bir taraftan jandarma, bir taraftan polisimiz, bir taraftan da istihbaratımız, büyük bir mücadeleye başladık. Hedef Türkiye’nin başka yerlerine bu terörizmin sirayet etmesini engellemekti. Gün oldu Eren’nin ve Ferhat komutanın acı haberini aldık. Eren bir sivildi. Genç bir evlat. Bir gün kendisi için iyi ki varsın Eren denilecek mi diye zihninde dolandıran bunu diline, bunu cümlelerine ifade ettiren sevimli bir evlat. Annesinin kuzusu, köyünün deli kanlısı” dedi. 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Kaya “Bütün dünyanın gözü önünde 5 binden fazla çocuğun Filistin’de katledildiğini belirterek, “Bütün dünya izliyor. Bütün dünya çocukların katledilişini seyrederken, Recep Tayyip Erdoğan bütün dünyanın önünde o mazlumların hakkını savunuyor. O çocukların babası gibi onlara hamilik ediyor.” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Berlin’de Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüşmesindeki dik duruşunu hatırlattı. Cumhurbaşkanı’mızın orada İsrail’deki zulme nasıl göz yumduklarını yüzlerine, gözlerinin içine baka baka haykırmasından ve bütün dünyaya adeta bir insanlık dersi vermesinden onur duydum, gurur duydum ve dedim ki ’Allah’ım sana hamd ediyorum.’ Böyle bir liderin arkasında siyaset yapma imkanına kavuştum. Böyle mazlumların hamisi olan Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında yol yürüyoruz. Allah Cumhurbaşkanı’mızı bu ülkenin başından eksik etmesin. Gerçekten bugün Recep Tayyip Erdoğan dünyadaki bütün mazlumların hamisi ve gerçekten insan haklarının, çocuk haklarının, kadın haklarının dünyada en büyük, en güçlü savunucusu haline gelmiştir. Bugün Gazze’deki çocukların yanındayız. Onlar için diplomatik anlamda Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde her anlamda elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.