Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Sanatları Tanıtım ve Satış Ofislerinin 3.‘sü de Hizmete Açıldı

Gaziosmanpaşa Belediyesi El Sanatları Tanıtım ve Satış Ofislerinin yeni şubesi, Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde hizmete açıldı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi El Sanatları

 El Sanatları Tanıtım ve Satış Ofisinin açılış törenine, 65. Hükümet Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hizmete sunulan El Sanatları Tanıtım ve Satış Ofisinde kadınlar; çeyiz ürünlerinden el nakışlarına, takı ve süs eşyasından çantaya çok sayıda el emeği ürünü, kendi belirledikleri fiyattan satarak, aile bütçesine katkı sağlama imkanına kavuştu.

“HEM SANAT ÖĞRENMİŞ OLUYORLAR HEM DE İSTİHDAM SAĞLIYORUZ”
El emeği ürünlerin satıldığı ofislerin sayılarını arttırmayı hedeflediklerini ifade eden Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Belediyemizin kültür sanat merkezinde verdiğimiz kurslar ile kadınlar, el emeği göz nuru ürünler üretiyor. Biz de bu ürettikleri ürünleri satabilecekleri mekanlar açmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar açtığımız satış ofislerinin bugün 3’üncüsünü hizmete sunuyoruz. Açtığımız yerlerde vatandaşlarımıza bu ürünleri sergiliyoruz. Her bir vatandaşımız kurslarda öğrenip ürettiği ürünlerin fiyatlarını kendisi belirliyor. Belirlenen fiyatlarla birlikte bizde o ürünleri satıyoruz, gelirini de üretenlere takdim ediyoruz. Böylece hem sanat öğrenmiş oluyorlar hem de istihdam sağlıyoruz. Bu sayede daha fazla hanımefendi bu el emeği ürünleri üretmeye ve satmaya ilgi duyuyor. Satış ofislerimizin sayılarını artırıyoruz. Burası aynı zamanda bir çeyiz evi gibi. Kızını veya oğlunu evlendirecekler buradan gerekli alışverişi yapabiliyorlar” dedi.
Törende vatandaşlara hitap eden Fatma Betül Sayan Kaya ise, Türkiye Yüzyılı’nın kadınların yüzyılı olacağını belirterek, yeni satış ofisinin hem ülke ekonomisine hem de ev ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi. Satış ofisinin hayırlı olmasını dileyen Kaya, açılışta emeği geçen Başkan Usta başta olmak üzere herkese teşekkür etti. 
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Usta ve Kaya vatandaşlarla birlikte El Sanatları Tanıtım ve Satış Ofisini gezerek, el emeği ürünleri inceledi.