Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Sanat Akademisi Çoksesli Korosu, Çanakkale’de Sahne Aldı

6. Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’nde sahne alan Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi Çoksesli Korosu, seslendirdiği eserlerle büyük beğeni topladı.

6. Çanakkale Uluslararası Koro

 Çanakkale’nin eşsiz tarihi geçmişini ve günümüze taşıdığı değerlerini festival kültüründe bir araya getiren 6. Çanakkale Uluslararası Koro Festivali, 12 yurt içi, 9 yurt dışı olmak üzere toplam 21 koroyu ağırladı. Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi Çoksesli Korosu da İstanbul’dan davet edilen tek belediye korosu olarak festivalde yer aldı. Tamamı sanat akademisi öğrencilerinden oluşan 30 kişilik koro, 2 gün sahne alarak, dinleyenlere müzik ziyafeti sundu.

“BİRÇOK KORO VE ESER GÖRDÜK, TANIDIK”

Sanat akademisine 2019 yılında katıldığını söyleyen Fidan Baysal, “Şefimiz Cengiz Ünal hoca eşliğinde projeler yürütüyoruz ve bu projelerde olmaktan oldukça mutluyum. Bugün burada giydiğimiz siyah elbiselerle dışarıdan karanlık görünen ama içimizde bulunan aydınlık renkleri ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Böyle bir etkinliğe ilk defa katılıyoruz. Birçok koro ve eseri gördük, tanıdık. Bizler de burada yer aldığımızdan, şarkı söylediğimizden, onlara eşlik ettiğimizden dolayı çok mutluyuz. Belediye Başkanımız Hasan Tahsin Usta’ya bu şansı verdiği için teşekkür ederim” dedi.

“BELEDİYENİN BU TARZ SANATSAL ETKİNLİKLERE DEĞER VERMESİ ÇOK GÜZEL”

Koroda yer alan Emir Kurtuluş, “Böyle bir organizasyonda bulunduğum için çok mutluyum, çok gururluyum. Belediyenin bu tarz sanatsal etkinliklere değer vermesi çok güzel, çok teşekkür ederim. Etkinlik çok güzeldi. Burada farklı uluslararası koroları görüp, örnekler aldık, keyifli vakit geçirdik” diye konuştu.