Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Projelerimize sahip çıkan Turgut Altınok başarılı olacak

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, akif haberin projelerini hayata geçireceğini ifade etti.

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir

Yıllardır gündeme getirdiğimiz projelerden birini de başkan Turgut Altınok  hayata geçireceğini bildirdi. Projelerimizden biri de “Her ilçe toprak mahsullerine bağlı hal müdürlükleri kurmak! Toprak analizine göre tohum vererek üreticileri teşvik etmek! Üreticinin ürünlerini satın almak ve devletin tüm kademelerinde tüketimde kullanmak!” akif haber

 

“KENDİ KENDİNE YETEN BAŞKENT YAPACAĞIZ”
Çiftçiye destek vereceklerini de söyleyen Altınok, “Ankara’mızın köylerinin mâkus talihi değişecek. Tarım planlamasını yapıp kendi kendine yeten bir başkent yapacağız. 7 ilçemizde termal sular var, bunlardan faydalanacağız. Afyon Sandıklı domates ihraç ediyor, Ankara neden etmesin. Kışın dahi Ankaralı sebzesini kendi şehrinden temin edecek. Bu şekilde maliyet düşecek. Vatandaş daha uygun, ucuza şehrimizde ürettiğimiz sebzeleri tüketecek. Buna yaz diyorum, kış da dâhil. Toprak analizi yapacağız, analize göre çiftçilerimize tohumlar vereceğiz. Büyükşehirde olmayan sera Keçiören Belediyemizde var. O serada milyonlarca fide üretiyoruz. Ata tohumundan. Ücretsiz bir şekilde bu tohumları bütün Ankara’ya dağıtacağız. Evinde, balkonunda yetiştirsin. Konağı olmayan köylerimizin konağını yapacağız, mezarlığı bakımsız olanları yapacağız, morg ihtiyacı olan köylerimiz varsa onları halledeceğiz. Ayrıca ürettiğinizi satabileceğiniz pazar yerleri yapacağız, şu anda yollarda satılıyor. Buralarda ne güvenlik ne de lavabolar var, güzel satış yerleri yapacağız. 2 yılda en geç bunlar çözüme kavuşacak” ifadelerini kullandı.