Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Oy kullanmaya gelen Başkan Usta, kazanan Türkiye ve kazanan milletimiz olacak

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Cumhurbaşkanı 2. Tur Seçimi için oyunu, Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesi Gazikent Ortaokulu’nda kullandı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan

 Tüm Türkiye sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına giderken, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta  oyunu ailesiyle birlikte Mevlana Mahallesi Gazikent  Ortaokulunda kullandı. Başkan Hasan Tahsin Usta  oy vermeye gelen vatandaşlarla da sohbet edip seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Türk siyasi tarihinde ilk kez yaşanacak Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylaması için oy verme işlemi  08’de başlayıp 17.00’ye kadar sürecek.

Demokrasinin gereğini yerine getirdiklerini ifade eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta   “Doğup büyüdüğümüz mahallemizde ailemizle, komşularımızla  birlikte oyumuzu kullandık. Demokrasimizin gereğini yaptık. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Türkiye Yüzyılı’nda inşallah bizlerin oylarıyla ülkemizin yarınlara daha emin adımlarla ilerleyeceğinden eminim. Sefer bizden, zafer Allah’tan dedik ve kıymetli ailem ile oyumuzu kullandık. 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı  2. Tur seçimi Türkiyemize ve aziz milletimize hayırlı ve uğurlu olsun. ” dedi.

Türkiye’nin 5 yıl boyunca görev yapacak cumhurbaşkanının belirleneceği seçim için ülke genelinde 973 ilçe, 1094 ilçe seçim kurulunda 191 bin 885 sandık kurulacak. Seçimde yurt içinde 60 milyondan fazla seçmen oy kullanacak.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta  sandıklar açıldıktan sonra

 ”Kazanan Türkiye’dir, milletimizdir ve Gaziosmanpaşa’mızdır  kazanan demokrasimizdir.” dedi.

 

TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE, TEŞEKKÜRLER GAZİOSMANPAŞA!

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta  “Milletimizin büyük teveccühü ile yeniden seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor, demokrasi şölenine katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Caddelere, sokaklara, akıllara, gönüllere sığmayan bu coşku bizimdir. 7’den 70’e, doğudan batıya bu dava bizimdir. Müjdeler olsun! İlk turda AK Parti yüzde 35.61’lik oy oranıyla birinci parti olurken Cumhurbaşkanı Erdoğan da yüzde 49,5’lik oy oranıyla birinci aday olmasına rağmen salt çoğunluk sağlanamadığı için seçim ikinci tura kalmıştı. Cumhurbaşkanımız  ikinci turdan zaferle çıktı.