Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Mustafa Çeştan devlet, millet katılımı ile ebediyete uğurlandı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Gaziosman Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Başkan Haşim Baltacı ve sevenleri cenaze namazında saf tuttu.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz,

 Sultangazi Kurucu Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çeştan’ın cenaze namazı  7’den 70’şin katılımı ile kılındı.

Merhum Mustafa Çeştan, siyaset, iş dünyası ve İstanbulluları cenaze namazında bir araya getirdi. Cenaze namazı Küçükköy Merkez Camii’nde ikindi namazı sonrası yoğun katılımla  kılındı. Merhum Mustafa Çeştan’ın  21 Nisan Perşembe yarın Çankırı Ilgaz’da ebediyete uğurlanacağı bildirildi.

AK Parti Gaziosmanpaşa Kurucularından, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi Belediyeleri eski meclis üyeleriden, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi Mustafa Çeştan ailesini, sevenlerini ve İstanbulluları üzdü. 


Sultangazi Kurucu Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çeştan, uzun zamandır yakalandığı hastalığa yenik düştü. Allah Rahmeti ile muamele etsin.

Kanaat Önderi, Spor Adamı, Siyasetçi, Doğu ve Güneydoğu Konfederasyonu Genel Başkanı Seyit Ateş ”Her derde deva, yüzlerce hatırayı paylaştığım, 1984 yılından beri dostum, ağabeyim, kardeşim, ÇANKIRI ILGAZ’ın güzel insanı, sevgili ÇEŞTAN; Rabbine yürüdü…

Rahmetle sevgili MUSTAFA ÇEŞTAN….”

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu “Sultangazi Belediyesi Kurucu Meclis Üyemiz Mustafa Çeştan’ı Küçükköy Merkez Camii’nden Hakk’a uğurladık. Merhum Mustafa ağabeyimize Allah’tan rahmet; Ailesi, tüm sevenleri ve teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah.”
AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe  Başkanı Fatih Aydemir “Geçmiş dönem belediye meclis üyemiz, değerli büyüğümüz Mustafa Çeştan ağabeyimizi hakka yolcu ettik. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı Cennet Olsun. Bir süredir tedavi gören, Kurucu Belediye Meclis Üyemiz Mustafa Çeştan abimiz hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve akrabalarına sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun.”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin UstaKurucu Belediye Meclis Üyemiz Mustafa Çeştan’ı Küçükköy Merkez Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından ebediyete uğurladık. Ruhu şad, mekânı cennet olsun inşallah.Uzun yıllar Gaziosmanpaşa’ya birlikte hizmet etmekten mutluluk duyduğum, değerli büyüğüm Mustafa Çeştan ağabeyin vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim.Merhum ağabeyimize Allah’tan rahmet, ailesi ve akrabaları başta olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun.”

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun “Sultangazi Kurucu Meclis Üyemiz, merhum Mustafa Çeştan ağabeyi ikindi namazına müteakip son yolculuğuna uğurladık. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun inşallah. “

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz  20 Nisan Çarşamba bugün Mustafa Çeştan’ın Küçükköy Merkez Camii’inde  ikindi namazını mütaakip kılınan cenaze namazında saf tuttu.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Kimdir?
 
Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 1967 Eskişehir doğumlu olup İlköğrenimini Gümüşkonak’ta, orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini de Balıkesir’de parasız yatılı olarak tamamlamıştır. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazanan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 1988 yılında fakülteden mezun oldu ve aynı yıl açılan Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Adıyaman’da kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine başlamıştır.
Evli, dört çocuk babası olan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
Kariyeri
 
Sırasıyla Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekilliklerini yürüten Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 1993 yılında Kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazanarak asaleten Çankırı Korgun Kaymakamlığına atandı. Korgun Kaymakamlığından sonra Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Balıkesir Dursunbey Kaymakamlığı, Konya Kadınhanı Kaymakamlığı ve Şanlıurfa Siverek Kaymakamlığı görevlerini yürüttü. 22.10.2007 tarihinde Antalya Kemer Kaymakamlığına atanan Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, Türk İdareciler Derneği’nin 2008 yılı “Yılın Kaymakamı” ödülüne layık görülmüştür.
 
Valimiz Sayın Seddar YAVUZ, 28.08.2009 tarihinden itibaren İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevini yürütürken, Bakanlar Kurulu’nun 16.02.2014 tarihli 2014/5916 sayılı Kararnamesi ile Uşak Valiliğine, 03.08.2015 tarih ve 2015/7991 sayılı Kararnamesi ile Muş Valiliğine, 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ile Ordu Valiliğine, 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Kararnamesi ile Kocaeli Valiliğine atandı.18.06.2020 tarihinde görevine başladı.