Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Milli Görüşün Hizmetkarı Belediye Başkanı Hacı Bahtiyar Sağlam Ebediyete Uğurlandı

Başkan Usta’nın Kayınbabası Hacı Bahtiyar Sağlam devlet töreni ve dualarla Ordu, Perşembe ilçesi Kazancılı Köyü Orta Mahalle Camii’nde ebediyete uğurlandı.

Başkan Usta’nın Kayınbabası Hacı

 Gaziosmanpaşa Milli Görüş hareketinin çınarlarından ve Milli Görüşün Hizmetkarı Belediye Başkanı Hacı Bahtiyar Sağlam bir süredir tedavi gördüğü hastanede dün 82 yaşında İlahi emre döndü.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta Saygıdeğer büyüğüm ve kıymetli kayınpederim, Eski Arnavutköy Belediye Başkanımız Sayın Bahtiyar Sağlam’ı memleketi Ordu, Perşembe ilçesi Kazancılı Köyü Orta Mahalle Camii’nde ebediyete uğurladık. Bu acılı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan arayan, mesaj atan, taziyelerini paylaşan tüm dostlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, merhum Başkanımıza Allah’tan rahmet, kıymetli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum.Biz Allah içiniz ve elbette yine O’na döneceğiz.” Kıymetli büyüğüm, kayınpederim Bahtiyar Sağlam’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü paylaşıyorum. Gerçekten çok çalışan, üreten, mücadele eden ve pes etmeyen ama bunları yaparken de ailesini ihmal etmeyen, iyi bir aile reisi ama hiçbir şekilde duruşundan, düşüncesinden iddiasından vazgeçmeyen bir dava ehli insandı.  Bu acılı günümüzde bizleri yalnız bırakmayan arayan, mesaj atan, taziyelerini paylaşan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Cenazemiz 30 Haziran Cuma günü Ordu Perşembe İlçesi Kazancılı Köyü Orta Camii’nde Cuma Namazı sonrası defnedilecek!” dedi.

 

Gaziosmanpaşa Milli Görüş hareketinin çınarlarından ve Milli Görüşün Hizmetkarı Belediye Başkanı Hacı Bahtiyar Sağlam’ın, Küçükköy Merkez Camii’nde cenaze namazını Bakan Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Recep Aslıyüksek, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Eyüpsultan  Belediye Başkanı Deniz Köken,  Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Vekili İsmail Sezer,İstanbul Milletvekili Av. Adem Yıldırım, Yavuz Subaşı,  Feyzullah Kıyıklı, Ekrem Erdem, Salih Yazıcı, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye meclis üyesi Zeynep Vurmaz Yiğit ve Belediye Meclis Üyeleri, İl Yönetim Kurulu Üyesi  Fikret Baydarman, İl Başkan Yardımcısı Sinem Çiftçi, AK Parti Gaziosmanpaşa ilçe kademeleri, akrabaları, yakınları, Küçükköy ve Gaziosmanpaşalılar kıldı. Hacı Bahtiyar Sağlam Ordu ili Perşembe İlçesi Kazancı Köyü Orta mahallede ebedi istirahatine 30 Haziran Cuma günü yarın öğlen namazı kılınacak cenaze namazı sonrası defnedilecek.

 

AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir  “Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımız Sayın Hasan Tahsin Usta’nın  kayınpederi  eski Arnavutköy Belediye Başkanımız Bahtiyar sağlam amcamızı Küçükköy merkez camisi’nde son  yolculuğu için memleketi Ordu Perşembe ilçesi kazançlı köyüne uğurladık Merhum amcamıza Allah’tan rahmet kederli ailesine ve Başkanımıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet makamı âli olsun.” Dedi.

 

Bahtiyar Sağlam’ın torunu Saadet Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ” Merhum dedem, 1989 yılında  kazanmış olduğu belediye başkanlığını 10 yıl süreyle yaptı. Tabi geçmiş dönemde önemli hizmetleri oldu imkanların kıt olduğu dönemde Milli Görüş belediyeciliği açısından adeta tarih yazdı. Sonrasında da belediye başkanlığı görevinden sonra da hayatının diğer dönemlerinde insanlara faydalı olmak için gayret etti” dedi.

 

Feyzullah Kıyıklı “Bahtiyar abi bu bölgenin hizmetinde bulunmuş bir insandı. Bu bölgede emeği var. Zorluk zamanlarında ve yokluk zamanlarında hakikaten büyük bir hizmetkarlık ortaya koydu. Arnavutköy’de de ve eskiden buraların hepsi bir ilçeydi. Ve Arnavutköy’de beldeydi. O belde olduğu zamanlarda oranın imarının, inşasının var olmasının, fakirinin, fukaranın insanının yanındaydı. Bir örnek yöneticiliğin nasıl olduğunu, bir örnek aile reisliğinin nasıl olduğunu ve bir örnek Müslüman nasıl olduğunu ortaya koydu.” Dedi.

 

Merhum Hacı Bahtiyar Sağlam’ın ailesi tabutu başında taziyeleri kabul etti.