Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Mevlana Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulu Devlet Töreniyle Açıldı

Bakan Yusuf Tekin, yerel yönetim seçimlerinde adaylardan eğitim öğretim sürecine destek olma sözü ve vaadi aranması gerektiğini belirtti.

Bakan Yusuf Tekin, yerel

 Mevlana Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulu Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Geçmiş Dönem Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Kaya, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Halaç ailesinin üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uzantı, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları, Gaziosmanpaşa Müftüsü Paşa Pektaş, muhtarlar, okul müdürleri, Mevlana Mahalle Muhtarı Zeki Eşgünoğlu, Kazım Karabekir mahalle muhtarı Muharrem Polat, belediye meclis üyeleri, belediye meclis üyesi aday adayları, Mevlana Mahalle Teşkilat başkanı Yusuf Polat, AK Parti Mevlana teşkilat kademeleri, Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrenci ve velileri ile Mevlanalılar katıldı.

Konuşmaların ardından Bakan Tekin’e Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta tarafından tablo ve kitap hediye edildi. Bakan Tekin ve diğer protokol üyeleri, kurdele keserek okulun açılışını gerçekleştirdi. Tekin ve beraberindekiler daha sonra okulda incelemelerde bulundu.

AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir “Ömer Hallaç Özel Eğitim Uygulama Okulu” açılışını Milli eğitim bakanımız Yusuf Tekin, Ak parti İl başkanımız Osman Nuri Kabaktepe ve Gaziosmanpaşalı hemşerilerimizin Katılımlarıyla gerçekleştirdik. Halaç ailesine yaptıkları kıymetli bağışları için teşekkür ederim.” dedi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’ye çizmiş olduğu ufukla, Türkiye Yüzyılı anlayışıyla böyle güzel bir eserin açılışına inşallah şahitlik etmiş olacağız. Her geçen gün yeniliklere koşmaya, şehirleri dönüştürmeye ama bunları yaparken de yeni nesiller yetiştirmeye azami gayret gösteriyoruz. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’in katılımıyla, Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun açılışını gerçekleştirdik. Gurur duyuyoruz! Farklılıklarıyla bizi zenginleştiren öğrencilerimizin desteklenmesi ve eğitimde fırsat eşitliğine verdiğimiz önemi vurgulayacağımız bu anlamlı günde sizleri de aramızda görmekten mutlu olduk. Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulu Açılış Töreni Milli Eğitim Bakanımız Sn. Yusuf Tekin’in katılımıyla açılışını gerçekleştirdiğimiz uygulama okulumuz eğitimde engel tanımayan evlatlarımıza ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.Katılım sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

 AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri KabaktepeCumhurbaşkanımızın liderliğinde geçen 21 yılda, sözlerimiz ve eylemlerimizle eğitime büyük katkı sağlıyoruz. Hayırseverlerimizin desteklediği okullar bizim için çok daha özel, sundukları katkılardan dolayı her birine teşekkür ediyorum. Bu okullarımızla birlikte Türkiye’nin geleceğini çocuklarımız inşa edecek. Engelli çocuklarımız da bu geleceğe önemli katkılar sağlayacak. Onlar için bu tür faydalı açılışlara devam edeceğiz.” 

Gaziosmanpaşa Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulu Açılış Töreni

 

     MİLLİ Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Gaziosmanpaşa’da Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun açılışına katıldı. Açılışta konuşan Tekin, “İstanbul’da Gaziosmanpaşa ilçemizde Ömer Halaç Özel Eğitim Uygulama Okulumuzun açılışını gerçekleştirdik.   Toplumumuzun gelecek nesillere bırakacağı en büyük ve en önemli miras, Anadolu insanının entelektüel sermayesine yeni boyutlar kazandıran eğitim kuruluşlarıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çıktığımız bu yolda ilk günden bu yana eğitimin her alanında olduğu gibi özel eğitimde de öğrencilerimizin istihdam edilmelerinden toplumsal farkındalığın sağlanmasına kadar büyük gayret gösterdi. Bugün de bu güzide kurumumuz bu toplumsal idrakin nişanelerinden biridir. İnanıyorum ki eğitimin yükünü omuzlayan hayırseverlerimizin desteğiyle, ülkemize birçok eğitim kurumu daha kazandıracağız. Hayırsever Halaç ailesine ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu güzide okulumuzun eğitim ailemize hayırlı olmasını diliyorum. Sizlerden istirhamım yerel yönetim seçimlerinde oy verirken adaylardan eğitim öğretim sürecine destek olma sözü ve vaadi arayın. Bize destek olacak eğitim öğretim sürecine destek olacak adaylarla yola devam edin. Ben bunu çok önemsiyorum. Madem eğitim, öğretim bizim gelecek kuşaklarımızı kurtaracak. Herkes taşın altına elini sokmalı. yerel yönetim seçimlerinde adaylardan eğitim öğretim sürecine destek olma sözü ve vaadi aranması gerektiğini belirtti.” dedi.

 

 ”TOPLUM, BÜTÜN KATMANLARIYLA SİSTEMİN İÇERİSİNE DAHİL OLMALI’

 

Açılış töreninde konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak Türkiye’de Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde neler yaptığımızı çok değişik ortamlarda defaten dile getirdik. Son 20 yılda cumhuriyet döneminde, 2001-2002 yılına kadar yapılan derslik, okul, öğretmen ataması hepsini en az ikiye katlanmış durumda. Onları çok değişik ortamlarda söylüyoruz. Ama ben, bakanlık görevine atandığım andan itibaren sürekli bir şeyi söylüyorum. Eğitim dediğimiz şey, tek başına devletin, tek başına Milli Eğitim Bakanlığının, tek başına öğretmenlerin yapacağı bir şey değil. Toplum, bütün katmanlarıyla sistemin içerisine dahil olmalı. Hep beraber eğitimle ilgili olarak sorumluluklarımızı yerine getirmek durumundayız. Öğrenci kardeşlerimiz kendi sorumluluklarını yerine getirecekler. Yapılan bunca yatırımın karşılığında üstüne düşenleri yerine getirecekler. Ebeveynlerimiz üstüne düşenleri yerine getirecekler. Çocuklarımız okula başladığı zaman aile terbiyesi, anne, baba sevgisi, vatan sevgisi gibi kavramları mutlaka çocuklarımıza kazandıracağız. Çocuklarımızı okul, eğitim öğretim hayatındayken davranışlarımızla, yaptıklarımızla, çocuklarımıza kendimiz örnek olacağız. Unutmayalım eğitimin en önemli parçası evdeki bizim yaşantımız. Çocuklarımızın dijital bağımlılığından, obeziteden ve benzeri problemlerden eğer söz ediyorsak, unutmayın bunun sorumlularından en önemlisi anne baba olarak bizleriz. Evde televizyon karşısında bütün vaktimizi geçirip çocuklarımıza iki kelam etmezsek, evde çocuklarımızla beraber iki sayfa kitap okumazsak eğer biz çocuklarımıza, öğretmenlerimizin okulda verdiği davranışları asla kazandıramayız. O yüzden ben diyorum ki veliler de bizim paydaşlarımız” ifadelerini kullandı.

 

“YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİNDE ADAYLARDAN EĞİTİM ÖĞRETİM SÜRECİNE DESTEK OLMA SÖZÜ ARAYIN

 

“Bakan Tekin, “Önemli paydaşlarımızdan bir tanesi yerel yönetimler onu çok önemsiyorum. Yerel yönetimlerin katkısını çok önemsiyorum. Bizim en çok yaşadığımız problemler okullarımızı yapacağımız, üzerinde inşaat yapacağımız araziler. Dolayısıyla yerel yönetimler bize destek olmazsa, yerel yönetimler bize bu konuda katkı vermezse bizim okul yapma imkanımız veya imkanımız olsa bile bunları maalesef yapamıyoruz. Dolayısıyla seçimlerde yaklaşıyor. Sizlerden istirhamım yerel yönetim seçimlerinde oy verirken adaylardan eğitim öğretim sürecine destek olma sözü ve vaadi arayın. Bize destek olacak, eğitim öğretim sürecine destek olacak adaylarla yola devam edin. Ben bunu çok önemsiyorum. Madem eğitim, öğretim bizim gelecek kuşaklarımızı kurtaracak. Herkes taşın altına elini sokmalı” şeklinde konuştu.

 

“HEPİMİZ EŞİT BİR EĞİTİM SÜRECİNİN İÇERİSİNDE TABİ OLMALIYIZ

 

“Engelli çocukların eğitim sürecine önem verdiklerinin altını çizen Tekin, “Bizim cumhurbaşkanımız bu süreçte engellilerle ilgili, bütün engellerin aşılması için bizlere sürekli talimat veriyor. Biz de bakanlık olarak şöyle yaklaşıyoruz, benim felsefem bu. Ben diyorum ki, aslında toplumdaki herkes aynı düzeyde engelli, herkes aynı düzeyde bu anlamda eğitime muhtaç. Aramızdan kimileri içindeki hırs, içindeki fesat, fitne ya da benzeri düşüncelerle benim gözümde engelli. Kimisinin engelini fark ediyoruz, kimisinin engelini fark edemiyoruz. Aslında hepimizin bir engeli var. Dolayısıyla hepimiz bu anlamda eşit yaratılmış insanlarız. Eşit yaratıldığımıza göre hepimiz eşit bir eğitim sürecinin içerisinde tabi olmalıyız” dedi.