Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Mevlana mahallesi eşraflarından Osman Ozut ebediyete uğurlandı

Mevlana Mahalle sakini ve Kırklareli eşraflarından Osman Ozut Mevlana Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından ebediyete uğurlandı.

Mevlana Mahalle sakini ve

 Mevlana Mahalle sakini ve Kırklareli eşraflarından Osman Ozut Mevlana camii’nde 16 Mart Perşembe öğlen vakti yüzlerce cemaatin katılımıyla kılınan cenaze namazı sonrası Habibler mezarlığında ebediyete uğurlandı.

Mevlana Mahalle sakini ve Kırklareli eşraflarından Osman Ozut Mevlana camii’nde kılınan cenaze namazına Mevlana Mahalle muhtarı Zeki Eşgünoğlu, MHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı Erdal Soylu, Mevlana camii dernek başkanları ve yönetimleri, AK Parti Mevlana Mahalle teşkilat mensupları, merhumun yakınları, komşuları ile Mevlana sakinleri katıldı.

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi raciun

Kırklareli eşraflarından ve Mevlana Mahalle sakini Osman Ozut Umre ibadeti sırasında hastalanarak kaldırıldığı hastanede vefat etti.


Merhum Osman Ozut 16 Mart 2023 yarın Mevlana Merkez Camii’nde kılınacak öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası ebediyete uğurlanacak.

Mevlana mahalle muhtarı Zeki Eşgünoğlu “Mahallemiz Sakinlerinden (Saçı beyaz)Osman OZUT büyüğümüz vefat etmiştir.Kendisine Allah’tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı diliyorum.”

akifhaber merhuma Allah’tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı diler.

Müslümanlar akraba, komşu ve tanıdıklarından birinin yakını vefat ettiğinde cenaze namazına katılmayı hem dinî hem insanî bir görev bilir. Defin işleminin ardından genellikle cenaze evine veya tâziye için belirlenmiş başka bir yere gidilerek ölenin yakınlarına tâziyede bulunulur. Bazı yörelerde definden sonra cenaze yakınları, mezarlığın uygun bir yerinde ya da cenaze evinin önünde bir araya gelip cenaze törenine katılanların tâziyesini kabul ederler.