Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Merdan Yanardağ: Medya aktörü, medya seçkini ve alaylı çırak

Merdan Yanardağ Siyasal Bilgiler mezunu alaylı gazeteci çırağıdır.

Merdan Yanardağ Siyasal Bilgiler

İletişim mezunu olmayan gazeteci ünvanını alamaz 

Merdan Yanardağ Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” alanında yüksek lisans (master) yaptı. Ardından (İstanbul) Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sosyoloji doktorasını tamamladı.

12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra tutuklandı. Gazeteciliğe 1985 yılında Günaydın gazetesinde muhabir olarak başladı.

 

Uçak mühendisi hastanede ameliyat yapamazsa! Gazetecilik okumadan alaylı bu meslekte çalışmak kişiyi gazeteci yapmaz. Kimseye de bu unvan verilmez.

 

Merdan Yanardağ gazeteci değil bu meslekte çalışmış alaylı çırak!

Yanardağ, TELE1’deki “4 Soru 4 Yanıt” programında Abdullah Öcalan’ın tecridinin kaldırılması gerektiğini söylemiş, bunun üzerine Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) kanal hakkında inceleme başlatmıştı.

Merdan Yanardağ, “Suçu ve Suçluyu Övme” ve “Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçlarından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen başlatılan soruşturma nedeniyle Pazartesi günü gözaltına alındı ve tutuklandı. Adliyede yanında HDP milletvekilleri vardı.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ı öven sözleri ve ‘serbest bırakın’ çağrısı nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Tele 1’in yayın yönetmeni Merdan Yanardağ’a ilişkin soruya ise Bahçeli, “Onlar bizim gündemimizde yoktur. İhanetin serbestliği olmaz,” dedi.