Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Lise Son Sınıfların Mezuniyet Coşkusu

Gaziosmanpaşa’da lise son sınıflar için düzenlenen “Mezuniyet Festivali” 5 bin genci bir araya getirdi. Gençler, Kolpa ve Yaşlı Amca konserleri eşliğinde mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Gaziosmanpaşa’da lise son sınıflar

 Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki 5 bin lise son sınıf öğrencisini mezuniyet festivalinde buluşturdu. Gaziosmanpaşa Meydanı’nda düzenlenen festivale, mezuniyete hazırlanan öğrencilerin yanı sıra her yaştan genç yoğun ilgi gösterdi. Festival kapsamında sahne alan Kolpa ve Yaşlı Amca, sevilen şarkılarını Gaziosmanpaşalı gençler için seslendirdi. Müzik eşliğinde eğlenen gençler, üniversite sınavı öncesi stres attı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da okullarını birincilikle tamamlayan öğrencilere plaket takdim etti.


“GAZİOSMANPAŞA İLÇESİ, HER GEÇEN YIL NÜFUS OLARAK GENÇLEŞİYOR”

Konser öncesi konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Mezun olacak genç arkadaşlarımız öncü ve önde olmak üzere tüm gençleri mezuniyet festivali yaparak, davet ettik. Gaziosmanpaşa ilçesi, her geçen yıl nüfus olarak gençleşiyor. Şu anda 500 bin nüfusumuz var. Bunun yaklaşık 100 bini gençlerden oluşuyor. 5 bine yakın lise son sınıf öğrencimiz var. 5 bin genç demek; 5 bin doktor, hukukçu, psikolog demektir. Önümüzdeki hafta girecekleri sınavın heyecanıyla burayı doldurdular” ifadelerini kullandı.

Böyle bir etkinlik yapıldığı için mutlu olduğunu belirten Tuğba Doğan, “Etkinlik ve ortam çok güzel. Belediyenin dağıttığı şeyler de çok iyi oldu. Arkadaşlarımızla çok güzel vakit geçiriyoruz. Heyecanla sahneye çıkmalarını bekliyorum” şeklinde konuştu.

Arkadaş grubuyla geldiğini söyleyen Muhammet Taha Aktaş, “Gaziosmanpaşa Belediyesi, güzel bir etkinlik yapmış. Gurur duyuyorum. Herkes eğleniyor, çok iyi. Yaşlı Amca ve Kolpa çıkacak. Ben Kolpa’yı daha çok seviyorum” dedi.