Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Kurucu Başkan ve Milletvekili Yavuz Subaşı’nın siyasal strateji açıklaması gündem oldu

AK Parti MKYK Üyesi, Milletvekili ve Kurucu İlçe Başkanı Yavuz Subaşı “ Siyasetçi hassas teraziyle eş değerdir.”

AK Parti MKYK Üyesi,

 Geçmiş dönemlerde AK Parti MKYK Üyeliği, Milletvekilliği ve Kurucu İlçe Başkanlığı yapmış olan deneyimli siyasetçi Yavuz Subaşı gündem oluşturan açıklamalarda bulundu.

 

Yavuz Subaşı “Siyasetçiler, insanlığı hedef alan olaylar karşısında duyarsız olduklarını düşündürecek içerikler paylaşmamalı ve acıya kayıtsız kalmamalı! Siyasetçilerin oturur vaziyetteyken kendilerine selam verildiği durumlarda, gövdeleri ve ayaklarının eş güdümlü hareket etmesi ve sadece gövdeleriyle dönüp selamı almaları sıkça eleştirildikleri konuların başını çekmektedir. Bu aynı zamanda samimi bir ortamın oluşmadığı anlamına gelir. Ortak bir ideal amacıyla yola çıkan ekiplerin başarılı olabilmesi, ilk yola çıkarken taşıdıkları heyecanı kaybetmemelerinde gizlidir. “

 

 

Siyasal iletişim, demokratik siyasal sistemlerin içerisindeki medya ve siyasi aktörler ile seçmenler arasındaki ilişkiyi inceleyen disiplindir. Bu anlamda siyasal iletişim sürecinin ilk ayağı siyasi aktörler, mesajlarını ulaştırmak istedikleri hedef kitleye yönelik bir takım siyasi mesaj stratejileri belirlerler. Stratejilerin belirlenmesinde kullanılan belli başlı teknikler, özellikle siyasi aktörlerin ulaşmak istediği seçmen tipine göre şekillenmektedir. Seçmenlerin bu mesajların kodunu çözmeleri ve algılamaları sonrasında oy vermeleri yoluyla (geri besleme) siyasal iletişim süreci tamamlanmaktadır. Bu çalışmada; siyasal iletişimde kullanılan siyasi mesaj stratejilerinin güncel bir tartışması yapılmıştır. Bu anlamda, siyasal iletişim ve siyasi mesaj stratejileri ile ilgili temel kavramlar ve fikirler üzerinde durulmaktadır. Söz konusu kavramlar ve fikirler ile ilgili bir değerlendirme olması hedeflenmiştir. Ele alınan kavramların ve fikirlerin sonucunda, siyasal iletişim faaliyetlerinin sadece seçim dönemlerinde ortaya çıkan bir etkinlikler bütünü olmadığı, dolayısıyla siyasi mesaj stratejilerinin siyasi aktörler tarafından sürekli ve dinamik bir şekilde üretildiği görülmüştür.