Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Kelkit Vadisinde ilçeler ortak amaç için bir araya gelmeye karar verdi

İstanbul’da bulunan STK’lar bir araya gelerek ‘Kelkit Vadisi Platformu’nu kurdu.

İstanbul’da bulunan STK’lar bir

 Kelkit Vadisinde aynı sorunları yaşayan ilçeler bir araya geldi.

 

Aynı sorunları yaşayan Üç ilin beş ilçesinin İstanbul’da bulunan STK’ları bir araya gelerek ‘Kelkit Vadisi Platformu’nu kurdu. Şebinkarahisar, Şiran, Çamoluk, Alucra ve Gölova ilçelerinin önemli STK Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda bölgesel kalkınmaya yönelik çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Kelkit Vadisi Platformu ilk toplantısını İstanbul İBB Florya Sosyal Tesislerinde yaptı. İlk toplantıya, Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Başkanı Serkan Kaya, ŞİDEF Danışma Kurulu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı (ŞEKAV) Başkanı Ramazan Kahveci, Çamoluk Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı, Çamoluk Eğitim Vakfı Başkan Vekili Hacı Canik, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkan Vekili Arif Dede, Çamoluk Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Vekili Yunus Acar, ŞEKAV Başkan Yardımcısı Abdullah Canan, ŞİDEF Başkan Vekili İbrahim Yılmaz, Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Salim Kuzyurt, KTÜ Öğretim üyesi Prof. Dr. Oktay Yıldız, Nişantaşı Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Necmettin Mutlu, Mimar Şamil Enes Mutlu ve Çamoluk Haber Genel Yayın Yönetmeni Kazım Karaçoban katıldı.

Her ay toplanacak olan platform üyeleri, akademisyenler tarafından hazırlanacak olan “Kelkit Vadisi Kalkınma Eylem Planı” doğrultusunda çalışmalarına devam edecek.

 

Kelkit Vadisi Platformu;

 

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı, Çamoluk Eğitim Vakfı, Çamoluk Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Gölova Eğitim Kültür Kalkınma Vakfı, Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın bir araya gelmesiyle kuruldu.