Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Kaymakam İskender Yönden akifhaber basın merkezini ziyaret etti

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Mevlana ve Kazım Karabekir Muhtarlarıyla birlikte akifhaber basın merkezine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden,

 Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden ve beraberindeki heyeti akifhaber imtiyaz sahibi ve genel yayın yönetmeni Mehmet Toprak karşıladı.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden ve beraberindeki hazirun Gaziosmanpaşa Vakıf Müdürü Cihan Küçük,  Mevlana Mahalle Muhtarı Zeki Eşgünoğlu, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Muharrem Polat, MHP Gaziosmanpaşa İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Soylu, Bakan önceki dönem danışmanı Emrullah Aycan, Milletvekili önceki dönem danışmanı Asım Tatar ve emniyet mensupları akifhaber basın merkezini ziyaret ederek güncel konular üzerinde istişare etti.

Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden “AKŞAM GÜNEŞİNİN BATIŞINDA, YEŞİLİN HUZUR İLE RAKSI
Muhtarlarımız Zeki Eşgünoğlu, Muharrem Polat ve SYDV Müdürü Cihan Küçük ile birlikte Mevlana Mahallesi sakinlerinden Mehmet Amcayı ziyaret ettik. Bizi o kadar güzel ağırladılarki “Anlatılamaz”….SPOR VAZGEÇİLMEZİMİZ Kazım Karabekir Mevlana Spor Kulübü’nü ziyaret edip Kulüp Başkanı Murat Elçi ve sporcularla sohbet ettik. Mevlana Mahallesi sakinlerinden Köksal (Abi) Soylu ile Bir çay evinde karşılaşmıştık bizi kahveye davet etmişti bugün o davete gittik evsahipliği için kıymetli köksal abiye çok teşekkür ediyoruz.
PARKTA KAHVE MOLASI
Mevlana Mahallesi Muhtarı Zeki Eşgünoğlunun davetine icabet ettik .Mahallemiz ile ilgili bilgiler alıp mahallemiz için ne yapabiliriz istişare ettik . Ziyaretemize İlçe Yazı İşleri Müdürü ve SYDV Müdürü de eşlik ettiler.” dedi.

ÖZGEÇMİŞ
 
Doğum Yeri – Tarihi: Adana İli Kozan İlçesinde 1971 yılında doğdu.
 
Aile Hayatı: Adana’nın yerli eşraflarından esnaf bir ailenin evladı olan İskender Yönden, Aile Hekimi Dr. Ayşenur Yönden hanımefendi ile evli olup, iki çocuk babasıdır.
 
Eğitim Hayatı: İlk ve orta öğrenimini Kozan’da tamamlamış olup, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlayarak 1990 yılında mezun olmuş ve akabinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yüksek lisans yapmıştır.

 
Mülki İdare Amirliği Mesleğine Giriş:  İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen sınavı kazanarak 1996 yılında “Adana Kaymakam Adayı” olarak atanmış olup, yurt dışı stajını yapmak ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere İngiltere’ye gönderilmiştir. Mesleki inceleme ve staj süresini tamamladıktan sonra 85.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu başarıyla tamamlayarak Mülki İdare Amirliği görevine intisap etmiştir.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmektedir.

 
Mülki İdare Amirliği Meslek Hayatı:
 
ADANA/Aladağ Kaymakam Vekilliği
KAYSERİ/Sarız Kaymakamlığı
SİİRT/Şirvan Kaymakamlığı
OSMANİYE/Toprakkale Kaymakamlığı
BATMAN/Kozluk Kaymakamlığı
HATAY/Erzin Kaymakamlığı
AYDIN/Didim Kaymakamlığı
BURSA/Kestel Kaymakamlığı
HATAY/İskenderun Kaymakamı