Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

İstanbul’da hava yağmurlu ve bahar havası da yok!

AK Parti’ye tepkili seçmen Hasan Tahsin Usta’ya da tepki koydu.

AK Parti’ye tepkili seçmen

AK Parti’yi yüzde 51 ile iktidara taşıyan seçmen kitleleri, seçimler oldukça İttifaklara zorladı.

On yılda Gaziosmanpaşa’da 394 esere, hizmete öncülük eden Hasan Tahsin Usta’yı bile Gaziosmanpaşa seçmeni özellikle de AK Parti seçmeni 844 gibi az bir  oy farkıyla; Hatta belediye meclisinde AK Parti’ye verdiği oyları belediye başkanlığında vermeyerek hizmete gem vurdu.

Evet: Bu iş burada bitmez.

AK Parti seçmenini bu davranış istikametine sebep olan nedenler olsa bile! AK Parti’de görev almış kişiler, istenmeyen bu sonuca engel olmalı ve partisine oyunu vermeliydi.

AK Parti Gaziosmanpaşa’da 120 kişi belediye meclis listelerinde yer almak için müracaat etti.

Seçici kurul kuruldu. Bu kurulda 37 meclis listesini belirledi. Bu kurul listeyi belirlerken daha çok oy kimlerle alırız. Diyerek yaptıysa! Hesaplar neden tutmadı. Zaten Gaziosmanpaşa’da seçimleri alıyoruz. Düşüncesiyle biz istediklerimizi yazalım dediyse bu sonuç alındıysa! Bu yükü taşıyamazsınız.

Seçici kurul üyeleri! Sahi!  37 seçkin listenin dışında kalan kişilerle seçimler öncesi helalleştiniz mi? İhtiyaç duymadınız mı?

Seçici kurul üyeleri AK Parti’nin Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığının kaybedilmesinde kusurunuz var. Hatadan dönmek erdemliktir. Kabullenin?

Seçici kurulun seçtikleri 37 seçkin kişilerin partinin her etkinliğinde olması kendilerine verilen sorumluluktur.

Kuruluşundan günümüze AK Parti ilçe yönetimlerinde, belediye başkan ve meclis üyeliklerinde, mahalle başkanlığı ile yönetimlerinde, delege, sandık kurullarında görev alıp da vefat edenler, partiden ayrılanlar hariç olmak üzere bu seçimlerde partisine oy vermeyenlerin Gaziosmanpaşa’ya yapılmayacak hizmetten ve camianın üzüntüsünden sorumludur.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde seçmen kitleleri eser ve hizmet edenlere değil de: Yalan, algı ve iftara atanlara oylarını vererek kazandırdıysa!

AK Parti yetkilileri: Emeklinin sesini duymadı. Hayat pahalılığına çözüm getiremedi. “Yalan, algı ve iftara atanlar Ceza Mahkemelerinde hapislik ile yargılanır”  yasasının düzenlemesini getiremedi. Temayül yoklaması (yalan rüzgarı) partilileri küstürdü de küstürdü. Partili üyelerle aday belirlemeyi getiremedi. Aday belirlemede sınıfta kaldı. Zamansız ve acil ihtiyaç olmayan yatırımlara gitti.

Kiracılar, emekliler, hayat pahalılığı ve küskün aday adayları seçimi kaybettirdi.

 

SEÇİM ANALİZ

31 MART MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİ

AK Parti’ye tepkili seçmen Hasan Tahsin Usta’ya da tepki koydu.

Emekli bayram harçlığı istedi. Verilmedi.

Tencere ve tava boş denildi. Kulak asılmadı. Fiyatlar durdurulmadı.

İnandırıcılığı olmayan temayül yoklaması denilen sisteme devam edildi. Adamı olanlar parti kademelerinde görev aldı veya seçilecek listelerde yer aldı. Liyakat, Hz. Ömerler, vefalı, hizmet erbabı adlandırılanların listelerde yer alacak söylemleri lafta kaldı.

Emek veren partililer onura edilmedi. İş ve aş hususunda emeği geçenlerin ellerinden tutulmadı. Vefa isimde kaldı. Partisine aday olduğunda ilave oy getirecek meclis üyesi aday adayları dışlandı. Partililerden proje açıklamak isteyenlerin elinden tutularak yetkililere götürülmedi. Seçilenlere ulaşmak hiç de kolay olmadı. Küskünler ordusu oluşturuldu ve her geçen gün yenileri ilave edildi. Her aday belirleme de gönüller kırıldı. Aday belirleme usullerinde kalıcı bir sistem olmadığı için adamı olan görevlere gelince ömür boyu bu görevlerde kalmak istedi. Göreve gelen bu isimler devam ettirilmeyince muhalif partilerden aday oldu.

AK Parti, zamansız ve acil ihtiyaç olmayan yatırımlara gitti.

Kiracılar, emekliler, hayat pahalılığı ve küskün aday adayları seçimi kaybettirdi.

Kuruluşundan günümüze AK Parti ilçe yönetimlerinde, belediye başkan ve meclis üyeliklerinde, mahalle başkanlığı ile yönetimlerinde, delege, sandık kurullarında görev alan küskünler ordusu bu seçimde partilerine oy vermedi.

“Yalan, algı ve iftara atanlar,  Ceza Mahkemelerinde hapislik ile tutuklu yargılanır”  yasasının düzenlenmesi getirilmeliydi.

AK Parti adaylarını ya Genel Başkan belirlesin. AK Parti üyesi hiç kimse buna itiraz etmez. Ya da partili üyelerin ön seçimi ile adaylar belirlensin! Üçüncü şık küskünlük getiriyor ve adil olmuyor. Ön seçimlerle güçlü isimler öne çıkardı.

AK Parti Gaziosmanpaşa’da 120 kişi belediye meclis listelerinde yer almak için müracaat etti.

Seçici kurul kuruldu. Bu kurulda 37 meclis listesini belirledi. Bu kurul listeyi belirlerken daha çok oy kimlerle alırız. Diyerek yaptıysa! Hesaplar neden tutmadı. Zaten Gaziosmanpaşa’da seçimleri alıyoruz. Düşüncesiyle biz istediklerimizi yazalım dediyse bu sonuç alındıysa! Hesabını vermeli!

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde seçmen kitleleri eser ve hizmet edenler yerine: Yalan, algı ve iftara atanlara: Hayat pahalılığı ve AK Parti düşmanlığını bahane ederek oylarını muhalefete verdi.