Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

İSTANBUL VADİ EVLERİ 1. KISIM’DA HAK SAHİPLERİ, TAPULARINA KAVUŞTU

Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi’nde yapımı tamamlanan İstanbul Vadi Evleri 1. Kısım Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hak sahiplerine tapularını, Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta teslim etti.

Gaziosmanpaşa Yıldıztabya Mahallesi’nde yapımı

Türkiye’nin en büyük, “yerinde kentsel dönüşüm” çalışması Gaziosmanpaşa’da hızla devam ediyor. Bu kapsamda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle tamamlanan İstanbul Vadi Evleri 1. Kısım Kentsel Dönüşüm Projesi için tapu teslim töreni yapıldı. Depreme dayanıklı, güvenli ve modern dairelerin sahibi olan vatandaşlar, tapularına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Sadece hak sahibi kadar konut üretilmesi ve yatay mimarisi ile örnek bir kentsel dönüşüm modeli olan projenin ilk etabında 244 konut, 244 araçlık otopark, 34 dükkan ve 25 bin 127 m² yeşil alan oluşturuldu.

“İKİNCİ ETAP DA TAMAMLANDIĞINDA OKUL, CAMİ, OTOPARK, DÜKKAN, ALIŞVERİŞ VE SAĞLIK MERKEZİ İLE BURASI DAHA DA GÜZELLEŞECEK”

Törende hak sahiplerine hitap eden Başkan Usta, “244 konutumuz tamamlandı. İnşallah hızlı bir şekilde burada dükkanlarımızın da yani ticaretin de devreye girmesiyle birlikte hareketlilik olacak. Hemen yanı başında da Yıldıztabya’nın ihtiyacı olduğuna inandığımız bir sağlık ocağı planlıyoruz. Bu projenin arka tarafında devam eden ikinci etap da tamamlandığında okul, cami, otopark, dükkan, alışveriş ve sağlık merkezi ile burası daha da güzelleşecek. Burada inşallah huzurla, deprem korkusu olmadan, güvenle yaşamanız nasip olur” dedi.