Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

İstanbul Şehremini Adayı Murat Kurum oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Kurum oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkan

 AK Parti Milletvekili Murat Kurum’a İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olduğu AK Parti yönetimi tarafından bildirildi.

Murat Kurum “İnsanlarımızın deprem riski kaygısını hep birlikte ortadan kaldırmak için sokakları mahalleleri dolaşacağız. “Milyonlarca İstanbullu için yola çıkıyoruz. İstanbul’un bu karmaşasını, düzensizliğini, insanlarımızın deprem riski kaygısını hep birlikte ortadan kaldırmak için tüm ekibimizle, tüm arkadaşlarımızla partimizle birlikte çözeceğiz.”

 

Murat Kurum Kim?

2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi İlk Çevre, Şehircilik Bakanı olarak görev yaptı. Kentsel Dönüşüm alanında yüksek lisansını tamamlayan Kurum, şu anda Türkiye’nin çeşitli sorunlarına çözüm bulma noktasında önemli bir çalışmaları var. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili olarak çalışmalarına devam eden Ankaralı Murat Kurum: Seyranbağlar  ilkokulu, ortaokulunu bitirdikten sonra  lise eğitimini Mimar Kemal Lisesi’nde tamamladı. Spora olan ilgisiyle dikkat çeken Kurum, lisede basket takımında aktif olarak yer aldı. Üniversite tercihini inşaat mühendisliğinden yana kullanan Kurum, Selçuk Üniversitesi’nde Gıda Mühendisliği bölümünü kazanmasına rağmen, gerçek tutkusunu takip ederek bir sene sonra İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne geçiş yaptı. Evli ve 3 çocuk babası!