Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

İBB meclis üyelerine plaket

İsmail Sezer, AK Parti İBB meclis grubundan plaket aldı.

İsmail Sezer, AK Parti
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, meclis üyelerine plaket verdi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde beş yıl görev yapan meclis üyelerine AK Parti  grubu tarafından hizmet ödülü verildi.
Duygu Hastaneleri Mütevelli Heyeti Başkanı İsmail Sezer’e plaketini Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum ve Grup Başkanı Tevfik Göksu verdi.
AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, “İstanbul’un yeniden ihyası dışında, bu şehrin marka değerini artırmanın dışında bir işimiz olmayacak. İstanbul yeniden ‘Gerçek Belediyecilik’ vizyonunun, yeniden ‘Eser Siyasetinin’, yeniden ‘Doğru Hizmetin’ himayesinde olacaktır” dedi.
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İBB Meclis Üyeleri ile kahvaltı programı ve plaket töreninde bir araya geldi. Kurum’a AK Parti Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta eşlik etti. İstanbul’un geçtiğimiz 5 yılda çok büyük yaralar aldığını sözlerine ekleyen Kurum, birinci gündem maddesi olan kentsel dönüşüm konusunda yol kat edilemediğinin altını çizdi. Göreve gelir gelmez İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacaklarını belirten Kurum, “Deprem tehdidini evlatlarımız için, ailelerimiz için bir endişe konusu olmaktan çıkaracağız” dedi. İstanbul’un trafik çilesinin çözülmesi için Büyükşehir Belediyesi meclisi tarafından onaylanan kredilerin algıya harcandığını ifade eden Kurun, “Milletimiz yeni kavşak yeni yol yeni tünel yeni metro hattı beklerken bir de bakıyorsunuz ki o paralar mevcut Büyükşehir Belediye Başkanının kaygısı için algıya harcanıyor.” diyerek sözlerine devam etti. İstanbul’da metro gitmeyen tek bir ilçe bırakmayacaklarının altını çizen Kurum, “ ’Sonuçsuz Belediyecilik’ bitecek; ‘Sorunsuz Belediyecilik’ başlayacak.” dedi.
“Hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için yola revan olduk”
Buradaki konuşmasında İstanbul’un yeniden yükselişi için 42 gündür çalıştıklarını dile getiren Murat Kurum, “Tam 42 gündür gece gündüz demeden, hayallerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için yola revan olduk. Bu hayal ve hedefler aynı zamanda İstanbullu kardeşlerimizin, bu kutlu yolculukta bizimle beraber yol yürüyen siz değerli dava arkadaşlarımızın, yol arkadaşlarımızın hayal ve hedefleri. Bu açıdan, 5 yıl boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesinde bizleri temsil eden siz değerli meclis üyelerimizle, dostlarımla beraber olmak, sizlerle beraber yol yürümekten büyük bir memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum” dedi.
“İstanbul dışında, İstanbul’un yeniden ihyası dışında, bu şehrin marka değerini artırmanın dışında bir işimiz olmayacak”
İstanbul’un yönetimi için önlerindeki hedeflerden söz eden Kurum, “Önümüzde hedefler zinciri var. Bu zincirin ilk halkası, milletimizin gönlüne girerek, İstanbullu kardeşlerimizin kalplerini fethederek 31 Mart’taki seçim gecesinden zaferle çıkmak. Asıl hedef işte ondan sonra başlıyor. Ondan sonra işimiz gücümüz İstanbul olacak. Sadece ve sadece İstanbul olacak. İstanbul dışında, İstanbul’un yeniden ihyası dışında, bu şehrin marka değerini artırmanın dışında bir işimiz olmayacak. Zamanımız, nefesimiz İstanbul olacak, yüreklerimiz İstanbul için çarpacak, sizinle beraber tek yürek, tek vücut olarak, topyekûn İstanbul için eser ve hizmetler üreteceğiz.” ifadelerini kullandı.
28 Mayıs’ta ülke genelinde elde edilen başarıları, 31 Mart’la bağlayacaklarını belirten Kurum, “28 Mayıs’ta Türkiye Yüzyılı hedefiyle çok önemli bir eşiği aştık, şimdi Türkiye Yüzyılı hedeflerimizi Yeniden İstanbul ve Gerçek Belediyecilik hedefiyle buluşturmamız lazım. Türkiye genelinde elde edilen başarıları, yerelde, İstanbul’da ve diğer şehirlerde tekrar etmemiz, tekrarlamamız lazım. Sizin katkılarınızla, sizin desteklerinizle, sizin tecrübelerinizle bu süreci en hızlı, en verimli şekilde tamamlayacağımıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.
“İstanbul yeniden ‘Gerçek Belediyecilik’ vizyonunun, yeniden ‘Eser Siyasetinin’, yeniden ‘Doğru Hizmetin’ himayesinde olacaktır”
“Ben inanıyorum; 94 ruhunu taşıyan bu büyük aile bitti demeden hiçbir şey bitmeyecek.” diyen Kurum, “Çünkü biz gücümüzü, motivasyonumuzu milletten, milli iradeden alıyoruz. Milletimiz bize Yeniden İstanbul diyor, öyleyse bizler de İstanbul için yarışa girmekten bıkmayacak, İstanbul’a hizmet yarışından asla ve asla kopmayacağız. İstanbul yeniden ‘Gerçek Belediyecilik’ vizyonunun yeniden ‘Eser Siyasetinin’, yeniden ‘Doğru Hizmetin’ himayesinde olacaktır. İstanbul AK Partimizle birlikte Yeniden yükselişe geçecek ve hak ettiği değere ulaşacaktır” şeklinde konuştu.
“İstanbul kentsel dönüşümde hükümetimizin yatırımları dışında yol kat edemedi”
İstanbul’un geçtiğimiz 5 yılda çok büyük yaralar aldığını sözlerine ekleyen Kurum, “Ülkemiz bir deprem ülkesi. Coğrafyamızdan çok sayıda fay hattı geçiyor. İstanbul, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın gözbebeği. İstanbul da bu fay hatlarının üzerinde. Bu şehrin gündeminde birinci sırada depreme hazırlık olmalı, kentsel dönüşüm olmalı. Ne yazık ki, sorumsuz, ciddiyetsiz bir yönetim altında bu soruna da el atılmadı. İstanbul kentsel dönüşümde, hükümetimizin yatırımları dışında yol kat edemedi” dedi.
“Deprem tehdidini evlatlarımız için ailelerimiz için bir endişe konusu olmaktan çıkaracağız”
İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışacaklarını belirten Murat Kurum, “Deprem tehdidini evlatlarımız için ailelerimiz için bir endişe konusu olmaktan çıkaracağız. Büyükşehir Belediyesi olarak, kendi dönüşüm yapmak isteyen vatandaşa yapım ve finans desteği vereceğiz. Bu şehrin çocuklarının, kadınlarının, eli öpülesi büyüklerimizin yüzü gülecek. Bu şehirde kimse mutsuz olmayacak. İstanbul tıpkı bundan beş yıl önce olduğu gibi dünya başkenti olacak. Tüm sorunlarından kurtulmuş, tüm yüklerini üzerinden atmış bir İstanbul için hazırız. Cumhur İttifakı hazır, cumhurun kendisi hazır. Bu yüzden 1 Nisan sabahından itibaren işimizin başında olacağız” diyerek konuşmasına devam etti.
“Milletimiz yeni yol, yeni metro hattı beklerken o paralar, mevcut Büyükşehir Belediye başkanının kaygısı için algıya harcanıyor”
5 yılda her geçen gün artan trafik çilesinin çözümüne yönelik hiçbir yatırım yapılmadığının altını çizen Kurum, “Trafik sorunu, bu şehri yiyip bitiriyor. Her geçen gün trafiğe yeni araç giriyor, ancak alternatif yollar, köprüler, kavşaklar, ulaşımı rahatlatacak tüneller yapılmıyor, aksine yatırımlar baltalanıyor. O yolların yapılması için Büyükşehir Belediyesi meclisinden sizlerin onayıyla verilen krediler, destekler maalesef reklama, algıya başka başka işlere harcanıyor. Milletimiz yeni kavşak, yeni yol, yeni tünel, yeni metro hattı beklerken bir de bakıyorsunuz ki o paralar mevcut Büyükşehir Belediye Başkanının kaygısı için algıya harcanıyor. İşlemeyen bir toplu taşıma var; sabah bindiği otobüs bozulmasa, akşam bindiği metrobüs bozuluyor. Tramvaylar çarpışıyor, kimisi raydan çıkıyor, kimisi rayın ortasında öylece kalakalıyor” dedi.
“Sonuçsuz Belediyecilik bitecek; Sorunsuz Belediyecilik başlayacak”
Ortalama yolculuk süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşürmek için hızla çalışmaya başlayacaklarını sözlerine ekleyen Kurum, “İstanbul’umuzun artık trafikte vakit kaybetmesini istemiyoruz. 328 kilometre metro hattını 5 yılda 650 kilometre yapacağız. 10 yıl sonra, 1004 km’ye hep birlikte çıkaracağız. İstanbul’un metro gitmeyen tek bir ilçesi kalmayacak. Ortalama yolculuk süresini 64 dakikadan 39 dakikaya düşüreceğiz. Yeni metrobüs ve otobüs hatlarıyla İstanbul’un her yerine kesintisiz ulaşım sağlayacağız. İnşallah; ‘Sonuçsuz Belediyecilik bitecek’; ‘Sorunsuz Belediyecilik’ başlayacak” ifadelerini kullandı.
Sosyal belediyecilik sisteminin çöktüğünü, gerçek hak sahiplerine yardımların ulaştırılmadığını dile getiren Kurum, “Engelli vatandaşlarımız ihmal edilmiş, kadınlarımız ihmal edilmiş, evlatlarımız yok sayılmış. Esnafımız, emekçimiz, taksicimiz, yani ez cümle tüm İstanbul resmen yok sayılmış. Bütün bunları bizim titizlikle, özveriyle çalışıp, ele alıp, programlayıp, bu alandaki bütün eksiklikleri, bütün mağduriyetleri 1 Nisan sabahından itibaren gidermemiz lazım, Allah’ın izniyle de gidereceğiz. Bu şehrin gerçek sorunları var ve bu şehre Gerçek Belediyecilik lazım” dedi.
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, konuşmasının ardından meclis üyelerine plaket verdi.