Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

İBB Başkan Adayı Murat Kurum ve Başkan Usta, Gaziosmanpaşa’ya 2 yeni Metro sözü verdi

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum “Gaziosmanpaşa- Küçükköy’e yeni 2 Metro getireceğiz.” Dedi.

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir

İBB Başkan Adayı Murat Kurum ve Başkan Usta, Gaziosmanpaşa’ya 2 Metro inşaatı sözünü verdi.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Tahsin Usta “Birlik ve beraberliğin ayı Ramazan’da buluşan kalplerimizden yükselen dualarımız, kardeşliğimizi pekiştiriyor. Sözünü unutan ve hatırlamıyorum diyenlerin İstanbul ve İstanbullulara verecekleri eser ve hizmet olamaz. Nice iftar ve bayramlarda hep birlikte olmamız için Allah’a hamd ediyorum. On yıllık belediye başkanlığım döneminde beni ve AK Parti’yi desteklediniz.  Oy verdiniz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında durdunuz ve destek oldunuz. Biriz beraberiz destekleriniz için teşekkür ediyorum. 394 eseri Gaziosmanpaşa’ ya kazandırdık. 101 eseri daha sizlerle buluşturmak için desteklerinizin devamını istiyorum. İlçe belediyelerinin bütçeleri sınırlı! İBB bütçesinden de ilçemize katkı alabilmemiz için Murat Kurum başkanımızı hep birlikte işin başına getirmeliyiz. İBB adayımız Murat Kurum’dan bakanlığı döneminde ilçemize kentsel dönüşümde büyük destek aldık. En büyük dönüşümü şehrimize biz kazandırdık. İstanbul’un sorunu deprem gerçeğidir. Güvenli binalar hızla yapılmalı ki geleceğimiz güven içerisinde olsun. İstanbul’un diğer sorunu Ekrem sorunudur. Temel atmama töreni yaptılar. Ulaşım sorunu çok arttı. Metro inşaatları durdu. Yeni Metro hizmete alınmadı. İstanbul’un nüfusu azalmasına rağmen! Ulaşım İstanbulluların en acil sorunu oldu. İstanbullular yanan otobüsler yüzünden ve bozulan Metrolar yüzünden saatlerce duraklarda beklemede hatta yollarda yürümek mecburiyetinde kaldı. CHP yöneticileri dernekler kurarak kentsel dönüşümü engellemek için sayısız mahkeme açtı. İBB başkanı İmamoğlu’nun ilçemize desteği olmadı. Merhum Kadir Topbaş abinin temellerini attığı eserleri dönüşüm yaptık diyerek sahiplendi. Sizlerin bize olan destekleri hem Gaziosmanpaşa’da bana hem de İstanbul belediyesinde Murat Kurum başkanımıza sürdüğü sürece daha çok hizmet getireceğiz. Allah birliğimizi daim eylesin. Ramazanınız bereketli bayramınız kutlu ve mutlu olsun. Destekleriniz alkışlarınız bize şunu hatırlatıyor. Gaziosmanpaşa tamam! İstanbul Tamam! Herkese en derin saygılarımı ve muhabbetlerimi bildiriyorum. Allah’a emanet olun. Kalın sağlıcakla!” dedi.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum Kentsel dönüşüm projelerini ilçenin dört bir yanına yayacağız.

İBB Başkan Adayı Murat Kurum “Haydi İstanbul! Gaziosmanpaşa! Bir kez daha tarih yazalım. Pazar günü Büyük İstanbul Mitinginde buluşalım. Çok güzelsin Gaziosmanpaşa! 31 Mart’ta sevinmek sana çok yakışacak. Bir kez daha tarih yazacağız İstanbul. 31 Mart zaferimizin sancağını Atatürk Havalimanı’nda açacağız. Hasan Tahsin Usta başkanımla birlikte, yepyeni bir başarı hikayesi yazacağız. 1 Nisan sabahı İstanbul için aydınlık günlerin başlangıcı olacak. Kentsel dönüşüm projelerini ilçenin dört bir yanına yayacağız. İstanbul’da toplu ulaşım artık yerini toplu eziyete bıraktı. Görüyoruz ki bu meydan bugün kararını vermiş. Gaziosmanpaşa artık kararını vermiş. Bu meydan, ‘reklam belediyeciliği değil, gerçek belediyecilik’ diyor. Gaziosmanpaşa yeniden İstanbul diyecek, yeniden sandıkları patlatacak, yeniden rekorlar kıracak. İstanbul  geride kalan 5 yılda mutsuz ve huzursuz oldu.  Şehir liyakatsizliğe ve beceriksizliğe mahkum edildi. Deprem konusu belediyede görüşülürken kapı arkasında Zoom toplantısında CHP’yi dizayn etmek için çalıştılar. Kentsel dönüşümde ne İstanbul’a ne Gaziosmanpaşa’ya  dair tek bir çivi çakmadılar. ‘Her yıl 20 bin, 5 yılda 100 bin konut dönüştüreceğiz.’ dediler, Gaziosmanpaşa’nın on binin üzerinde yaptığı dönüşümün yarısı olan 5 binini bile yapmadılar. 5 yıldır yapmadıkları gibi şimdi de utanmadan, sıkılmadan milletimizin karşısına çıkıp, ‘125 bin konutta dönüşümün önünü açacağız.’ diyorlar. 5 yıldır dönüşüm namına tek bir adım atmayan sizsiniz. ‘Deprem dönüşümüne gerek yok.’ diyen sizsiniz. Depreme dayanıksız binaları yenilememize karşı çıkan, bunun için de projelerimizi iptal ettirmek için mahkeme mahkeme dolaşan sizsiniz. İstanbullular trafik çilesinden illallah etmiş durumda. Toplu ulaşım artık yerini toplu eziyete bıraktı. Bugün metro ve metrobüs duraklarının hali ortada. Yatırım yapmadıkları gibi bizim İstanbul’a kazandırdığımız başarıların üzerine konmaya çalışıyorlar. Halbuki bu CHP’li Belediye başkanın son 5 yılda yaptığı tek bir metro ihalesi bile yok. Bunların 5 yılda başlayıp da bitirdiği tek şey var, o da İstanbul’dur. Bir de bizim dönemimizde temeli atılan onlarca projemiz var. Bunlar temel atmaktan hoşlanmadıkları için onların üzerine de beton döktüler, hafriyat döktüler. Peki Ulaştırma Bakanlığımız ne yaptı? Bunların elinde heba olacak olan, Başakşehir-Çam ve Sakura Şehir Hastanesi-Kayaşehir Hattını aldı, 38 ayda bitirdi. Demek ki neymiş, çalışınca oluyormuş. İsteyince oluyormuş, dertlenince çözülüyormuş. Gaziosmanpaşa’ya 2 metro hattı daha inşa edeceğiz. Ya sen cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olup İstanbul’u kaderine terk ederken, ben deprem bölgesinde 180 bin konutun temelini atıyordum. Sen, kendi genel başkanını devirmek için otel odalarında gizli toplantılar yaparken, ben İstanbul’da 365 milyar liralık yatırım yapıyordum. Sen İstanbul’u, vatandaşlarımızı kara kışa teslim edip büyükelçilerle yemek yerken, ben İstanbul’un 39 ilçesinde 80 bin yuvayı vatandaşlarımıza teslim ediyordum.” Dedi.

 

Seçimlere bir haftalık süre kaldığını hatırlatan Kurum, halkın ya sağlıksız binalarda deprem korkusuyla beklemeyi ya da kentsel dönüşümle huzur içinde yaşamayı seçeceğini dile getirdi. Mevcut İBB yönetimi tarafından çile çeken İstanbulluların ve Gaziosmanpaşalıların, Cumhur İttifakı’nı seçeceğine inandığını söyleyen Kurum, vatandaşlardan, kendisiyle birlikte Gaziosmanpaşa adayı Hasan Tahsin Usta’ya  oy verme talebinde bulundu.

 

Programa, AK Parti milletvekilleri, AK Parti, MHP ve ilçe başkanları, meclis üyesi adayları, Küçükköylüler  katıldı.