Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

İBB Adayı Murat Kurum, İstanbul kararlı, Gaziosmanpaşa hazır

İBB Başkan adayı Murat Kurum Gaziosmanpaşa’da konuştu “İstanbul’un kadınlarıyla birlikte yöneteceğiz. Kadınlara yönelik projelere imza atacağız.” Dedi.

İBB Başkan adayı Murat

 İstanbul’u, İstanbul’un kadınlarıyla birlikte kazanacağız. İstanbul’u, İstanbul’un kadınlarıyla birlikte yöneteceğiz.

“Büyük İstanbul Zaferi” için sözleştik.

 

“YÜZDE 40’LIK İNDİRİM KARARINI 1 NİSAN’DA UYGULAYACAĞIZ”

 

İBB Başkan Adayı Murat  Kurum, bir genç tarafından sorulan mevcut İBB yönetiminin mecliste alınan karara rağmen ulaşım konusunda uygulamadığı yüzde 40 indirim konusuyla ilgili soruyu yanıtladı.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum “Kentte yaşayan kadınlara yönelik güzel projelere imza atacaklarını ve kent sokaklarında gezen yüzbinlerce sokak köpeği konusunda çözüm üreteceklerini söyledi. Yerel seçim çalışmaları kapsamında Gaziosmanpaşa’da düzenlenen “Türkiye Yüzyılında Kadın Buluşması” etkinliğinde seçmenlerle bir araya gelen Kurum, 12 gün önce kadınlarla, gençlerle, aziz İstanbullularla güzel İstanbul yoluna çıktıklarını, bu yolda gittikleri her yerde de İstanbul’un alnı ak gençlerinin ve asil kadınlarının yanında olacağız. İstanbul’un bir sorunu var: Yüzbinlerce başıboş sokak hayvanı. Annelerimizin bu konudaki kaygılarını, çocuklarımızın korkularını gidereceğiz. Bu sorunun farkındayız, yakından takip ediyoruz ve elbette çözeceğiz. “dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa’da Türkiye Yüzyılında Kadın Buluşması programına katıldı. Kadınlara yönelik kreş projesini açıklayan Kurum, “Her mahallemize eve yürüyüş mesafesinde yeni kreşler yapacağız. Kadınlarımız için 7/24 hafta sonu ve hatta geceleri nöbetçi kreşlerimiz açık olacak.” dedi. Sokak hayvanları konusundaki projelerine değinen Kurum, “İstanbul’umuzda maalesef başıboş gezen yüz binlerce sokak köpeği var. Annelerimiz endişe içinde, çocuklarımız tehdit altında. Biz bu sorunun farkındayız. Sorunun çözümü için de emin olun çok çalışıyoruz. Hocalarımızla, bilim insanlarımızla göreve gelir gelmez bu alandaki uzmanlarla bir araya gelerek mevcut büyükşehir yönetimi tarafından çözümsüz bırakılan bu sorunu çözeceğiz. “

NE KADAR HAZIR OLDUĞUMUZU GÖRECEKSİNİZ”

Murat Kurum, “Çok yakında sizlere İstanbul’umuzun geleceğine dair yapmış olduğumuz projelerimizi, müjdelerimizi anlatacağız. Bu projelerimizi açıkladığımızda İstanbul’un geleceği için ne kadar hazır olduğumuzu da göreceksiniz. İstanbul’umuzda büyükşehir ve ilçe belediyelerimizde kadın istihdamını arttırmaktan, yüzde 25 kadın ve genç istihdam şartına, 39 ilçemizde yeni paylaşımlı ofislerden iş yeri açmak isteyen ev hanımlarımıza, kadınlarımıza vereceğimiz maddi desteklere kadar onlarca projemizi sizler için hazırladık.”

 

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Gaziosmanpaşa’da, Türkiye Yüzyılında Kadın Buluşması programına katıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir toplantıda İBB Başkanı Murat  Kuruma eşlik etti. Başkan Murat Kurum eşi Şengül Kurum ile katıldığı kahvaltı programı sonrasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Kurum, “Her mahallemize eve yürüyüş mesafesinde yeni kreşler yapacağız ama yapacağımız bu kreşlerin çok önemli bir farkı olacak. Kadınlarımız için 7/24 hafta sonu ve hatta geceleri nöbetçi kreşlerimiz açık olacak.” dedi.

 

“ÇOCUKLARIMIZ TEHDİT ALTINDA”

Kurum, “İstanbulumuzda maalesef başıboş gezen yüz binlerce sokak köpeği var. Annelerimiz endişe içinde, çocuklarımız tehdit altında. Vatandaşımız bizi bu konuda daima çözümlerle görecek. Annelerimizin, çocuklarımızın korkularını giderirken görecek. Sokaklardan korkuyu giderirken görecek. Biz bu sorunun farkındayız. Sorunun çözümü için de emin olun çok çalışıyoruz. Hocalarımızla, bilim insanlarımızla göreve gelir gelmez bu alandaki uzmanlarla bir araya gelerek mevcut büyükşehir yönetimi tarafından çözümsüz bırakılan bu sorunu çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

“İKİ BÜYÜK HAYVAN YAŞAM ALANI YAPACAĞIZ”

Sokak hayvanları için tesisler kurulacağını belirten Kurum, “39 ilçemize hizmet verecek tesislerimizi kuracağız. Bakıma, tedaviye ihtiyaç duyan hayvanlarımızın ön bakımlarını buralarda, bu alanlarda yapacağız. Anadolu ve Avrupa Yakasına kuracağımız iki büyük hayvan yaşam alanında gerekli tüm yaşam konforuna sahip alanlarda hayvanlarımıza bakacağız. Buralarda kimlikten, kısırlaştırma, aşılama gibi uygulamaları yapacağız ve bu hayvan yaşam alanlarının giderlerini de belediye olarak tamamen biz karşılayacağız” dedi.

 

Murat Kurum konuşması sonrasında Cuma namazını kılmak üzere Ayasofya-i Kebir Camiine gitti.