Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Halk Sağlığı İçin Denetimler Sürüyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın, pastane, lokanta, market ve pazar yerlerinde denetimlerini sürdürüyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü

 Gıda güvenliğinin sağlanması ve halk sağlığının korunması amacıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki işletmelerde ve pazar yerlerinde denetimler gerçekleştiriyor. Fırın, pastane, lokanta, market gibi iş yerlerinin, üretim, depo ve satış yerlerini titizlikle inceleyen ekipler, ürünlerin tazeliği, saklama koşulları, alet ve ekipmanların uygunluğu, fiyat etiketleri, gramaj ve hijyen yönünden kontroller gerçekleştiriyor. Pazar yerlerinde de hijyen denetimi gerçekleştiren Zabıta ekipleri, insan sağlığına zarar verebilecek veya risk oluşturabilecek ürünleri toplarken, yönetmeliğe aykırı durumların tespitinde cezai işlem uyguluyor.

“GIDA GÜVENLİĞİ ÖNCELİKLİ OLACAK ŞEKİLDE DENETİMLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ”

Denetimler hakkında bilgi veren Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü İnan Baştürk, “Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak ilçemizde faaliyet gösteren iş yerlerinde denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Denetiminizde öncelikle iş yeri açma çalıştırma ruhsatının olup olmadığı kontrol ediliyor. Akabinde 6502 sayılı kanun çerçevesinde vatandaşımızın ekonomik çıkarlarını koruyarak, fiyat etiketi, gıda güvenliği öncelikli olacak şekilde iş yerlerinde olması gereken tüm hususları göz önünde bulundurarak, denetimlerimize devam ediyoruz. Karşılaşmış olduğumuz olumsuzluklarda ise arkadaşlarımız gerekli yasal işlemleri uygulamaktadır” dedi.