Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

AK Parti geçte olsa seçmenlere, neden küstünüz

AK Parti 81 ilde yeniden sahaya inerek, 40 soruluk bir anket yapacak.

AK Parti 81 ilde

Seçimin ardından geçen salı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısında oy kaybının nedenlerini araştırması için oluşturulan çalışma kurullarının neleri masaya yatıracağı belirlendi.

AR-GE’den Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen’e bağlı kurulacak çalışma kurulları, özellikle seçmenin davranışını etkileyen nedenleri birçok başlık altında inceleyecek. Bu başlıkların başında ekonomi, emekliler, siyaset, teşkilat ve belediye başkanlarının belirlenme süreci geliyor.

MYK’da parti kurmaylarınca seçmenin davranışını son 10 gün belirlediği, parti oyunun en çok bu süreçte eridiği değerlendirilmişti. Tespitler doğrultusunda, çalışma gruplarından bir ekip özellikle bu süreci inceleyecek ve son 10 günde seçmen davranışını neyin etkilediğinin analizini yapacak.

40 SORULUK ANKET
Hürriyet’in haberine göre AK Parti 81 ilde yeniden sahaya iniyor. Buna göre büyükşehir, il, ilçe ve belde fark etmeksizin buralarda seçmenin kendisine neden oy vermediğine dair yaklaşık 40 soruluk açık uçlu anket yapacak. Vatandaşa, “Ne beklentiniz var?”“AK Parti belediyesinden memnun muydunuz?”“Neden sandığa gitmediniz?” gibi sorular sorulacak. Anketler çalışma kurullarında değerlendirilip, Erdoğan’a sunulacak.