Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa’ya Engelsiz Yaşam Merkezi Yapılacak

Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, engelli vatandaşları ve ailelerini ağırladı.

Belediye Başkanı Hasan Tahsin

 Gaziosmanpaşa Belediyesinin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği programda, Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, engelli vatandaşları ve ailelerini ağırladı.

Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Gaziosmanpaşa Belediyesi Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Merkezi’nden kurs, fizyoterapi, ergoterapi ve dil konuşma terapisi hizmeti alan öğrenciler ile aileleri katıldı. Başkan Usta programda engellilerin her biri ile yakında ilgilendi, onlarla ve aileleriyle sohbet etti, taleplerini dinledi. Yemek sonrası düzenlenen atölye etkinliğinde ise engelli çocuklar, kendi hayal ettikleri kitap ayraçlarını tasarladılar.

“BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİMİZ DAHA ÇOK YOLLAR VAR”

Programda konuşan Başkan Usta, “İlçemizde ne kadar çok yol katettiğimizi, ne kadar çok insana dokunabildiğimizi ve ilçemizdeki engellilere ulaşarak, onların toplama kazandırılmasında, hayata tutunmasında birlikte ne kadar yol katettiğimizi görebiliyoruz. Henüz yolun başındayız. Çünkü daha yapacağımız çok hizmetler, birlikte yürüyeceğimiz çok yollar var. Özellikle ilçemize kazandırmayı hedeflediğimiz yeni ve çok güzel bir Engelsiz Yaşam Merkezi var. İnşallah onu hayata geçirmeyi arzu ediyoruz. Yüreği sevgi dolu, merhamet dolu, yetenekli, cesur ve çalışkan kardeşlerimizin önünde engel olmazsa, onların neler başardıklarını hep birlikte görüyoruz. O yüzden şunu özellikle ifade ediyoruz; Asıl engel gönüldedir, yürektedir” dedi.