Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşalılar Yerli ve Milli Gururumuz TOGG İle Buluştu

Gaziosmanpaşa’da sergilenen yerli ve milli otomobil TOGG, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, TOGG ile fotoğraf çektirme yarışına giren vatandaşların heyecanına ortak oldu.

Gaziosmanpaşa’da sergilenen yerli ve

 Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından hizmete alınan Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG, ilk kez getirildiği Gaziosmanpaşa’da vatandaşların beğenisine sunuldu. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın direksiyon başına geçerek, Gaziosmanpaşa Meydanı’na getirdiği TOGG’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. TOGG’un Anadolu Ateşi isimli kırmızı renkli SUV modelini yakından inceleme fırsatı bulan vatandaşlar, 34 GOP 01 plakasını alan belediyenin yeni hizmet aracı ile fotoğraf çektirme yarışına girdi.

“HEM ŞEHRİMİZE HEM ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “İnsanın hayatında çok anlamlı ve önemli anlar vardır. Bugün ilk kez yerli ve milli bir araca binmenin gururunu yaşadım. Bu aracın Türkiye’ye kazandırılmasında çok büyük bir emek ortaya koyan başta Cumhurbaşkanımıza ve mühendislerimize yürekten teşekkür etmek istiyorum. Gaziosmanpaşa Meydanı’ndan bu gururu bize yaşatan her bir vatandaşımızı da yürekten kutluyorum. Tabii ki daha fazlasını yapmak yeni gençlerin işi, TEKNOFEST gençliğinin işi. Bu heyecanı da gençlerimizde görüyoruz. Gaziosmanpaşa’nın TOGG ile buluşması ilçemize ayrı bir renk katmıştır. TOGG hem şehrimize hem ülkemize hayırlı olsun” dedi.

“GURURUMUZU İFADE EDEMİYORUM”

Kızının TOGG’a başvurduğunu belirten Nihat Sevinç, “Çok memnunuz, gururluyuz. Kızım da TOGG’a yazılmıştı ve kendisine de çıktı. İlk 900 içerisindeyiz. Allah bize de nasip etti. Gururumuzu ifade edemiyorum” diye konuştu.

“EMEĞİ OLANLARA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Bir diğer vatandaş Hande Günsan ise, “Öncelikle çok heyecanlıyız. Hep başka ülkelerin ürettiği araçları kıskanırdık. Bunu başaranlara, emeği olanlara çok teşekkür ediyoruz. Ben başvuramadım maalesef. Çevremde birçok kişi başvurdu. Maalesef şimdilik nasip olmadı ama ilerleyen zamanlarda inşallah nasip olacaktır diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.