Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşalılar, Cumhuriyet Meydanı’nda Mevlid Kandilini kutladı

Nihat Hatipoğlu “Mevlid Kandili’nin” faziletlerini anlattı.

Nihat Hatipoğlu "Mevlid Kandili'nin"

 Gaziosmanpaşa Belediyesi, Mevlid Kandili dolayısıyla düzenlediği programda Nihat Hatipoğlu’nu konuşturdu.

Gaziosmanpaşa Meydanı’nda gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (Sav) dünyaya geldiği gün olan Mevlid Kandili’nin, İslam alemi için önemini anlatan Hatipoğlu,  Peygamber Efendimizin yaşamından ve örnek ahlakından kesitler sundu.


“12 REBİÜLEVVEL, PEYGAMBER EFENDİMİZİN DÜNYAYA ŞEREF VERDİĞİ GECEDİR”

Kendisini büyük bir sevgiyle karşılayan Gaziosmanpaşalıların Mevlid Kandili’ni tebrik eden Hatipoğlu, “Rebiülevvel ayındayız. Rebiülevvel ayının iki özelliği var; Sevgili Peygamberimizin hem doğduğu hem de vefat ettiği aydır. 12 Rebiülevvel, Peygamber Efendimizin dünyaya şeref verdiği gecedir. O şanlı Peygamber, hak ile batılı ayıran, Kur’an ile gelen, eskimiş olan kitapların içindeki yanlış bilgileri doğrultan, hidayet rehberi olan, karanlık ile aydınlığı birbirinden ayıran, bize onurlu olmayı, faziletli olmayı, temiz yaşamayı öğreten Sevgili Peygamberimizdir. Hepinizin Mevlid Kandili’ni kutluyorum. Allah, kandilimizi mübarek eylesin” dedi.

“SEVGİLİ PEYGAMBERİMİZİN AHLAKINI KENDİMİZE ÖRNEK ALMAMIZ GEREKİR”

Peygamber Efendimiz’in 63 yıl yaşamasına rağmen dünyanın gidişatını ve dünyanın haritasını değiştirdiğini ifade eden Hatipoğlu, “Sevgili Peygamberimiz Mekke’deki yanlış düzene karşı tek başına mücadele etti, en başta kimse yanında yoktu. Ama hiçbir zaman yanlışa yönelmedi, ahlakıyla örnek oldu. Bugün, her gün televizyonlarda olayları görüyorsunuz. Ne oluyor bizlere? Biz dünyanın en şerefli dininin sahipleriyiz. Ahlakı yüce olan bir Peygamberin ümmmetiyiz. Bize yakışan şey düşeni kaldırmak, hata yapanı affetmek, mazlumun yanında olmak. Allah’ın kitabı bunu emretti, Peygamber bunu emretti. Sevgili Peygamberimizin ahlakını kendimize örnek almamız gerekir” diye konuştu.