Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşalı Öğrenciler Akıl ve Zeka Oyunlarında Yarıştı

Gaziosmanpaşa’da düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta takdim etti.

Gaziosmanpaşa’da düzenlenen Akıl ve

 Gaziosmanpaşa Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, çocukları dijital ekranların zararlı etkilerinden korumak, sanal oyunlar yerine zeka oyunlarına yönlendirmek amacıyla Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası düzenlendi. İlçedeki İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen turnuvaya 23 okuldan toplam 90 öğrenci katıldı. Dr. Kadir Topbaş Gençlik ve Spor Merkezi’nde oynanan müsabakalar büyük çekişmeye sahne oldu. Öğrenciler; mangala, reverse, küre, kulami, Q-bitz pentago ve equilibrio oyunlarında ilçe birinciliği için yarıştı. Ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye giren öğrencilere madalya takdim edildi.

“GENÇLERİMİZİN UFKUNU AÇMAK AMACIYLA BU ORGANİZASYONLAR YAPILIYOR”
Programda konuşan Başkan Usta, “Milli Eğitim Müdürüm, okul müdürlerim, öğretmenlerim, sevgili öğrencilerimiz ve çalışma arkadaşlarım olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Amacımız, burada birinin dereceye girmesi, ödül alması değil. Farkındalık oluşturmak, herkesi bu alana teşvik etmek ve gençlerimizin ufkunu açmak amacıyla bu organizasyonlar yapılıyor. Tabii ki dereceye giren arkadaşlarımı da özellikle kutluyorum. İnşallah güzel başarılar bekliyoruz. Lise ve üniversite sınavlarına girecek tüm gençlerimize de hem başarı dileklerimizi hem de dualarımızı gönderiyoruz” dedi.
“BU TÜR ETKİNLİKLERİN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUM”
Kulami branşında birinci olan ortaokul öğrencisi Kıvanç Kement, “Kulami branşında birinci oldum, severek onuyorum. Bu tür etkinliklerin devam etmesini istiyorum, çünkü çok eğleniyorum” diye konuştu.
Ortaokul kategorisinde pentagon birincisi olan Yusuf Arı, “Pentagon’da birinci oldum ve herkesi de bu oyuna davet ediyorum. Şu anda çok heyecanlıyım