Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşalı hafızlar için icazet merasimi düzenlendi

Gaziosmanpaşa Kur’an Kurslarında Kur’an’ı hıfz eden hafızlar belgelerini aldı.

Gaziosmanpaşa Kur’an Kurslarında Kur’an’ı

 20 Ekim tarihinde Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir Yüzme Havuzunda İlçemiz Kur’an Kurslarında Hafızlığını tamamlayarak belge almaya hak kazanan hafızlar için İcazet Merasimi yapıldı.

Kazım Karabekir Yüzme Havuzu’nda 20 Ekim Cumartesi bugün Saat 10:00’da düzenlenen programa Kaymakam İskender Yönden, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir, İstanbul Milletvekili Adem Yıldırım, İlçe Müftüsü Paşa Bektaş, İlçe Milli Eğitim  Müdürü Yusuf Uzantı,BBP İlçe Başkanı Fedai Karakol, YRP İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Diyanet İşleri yetkilileri, Gaziosmanpaşa Din Görevlileri, Gaziosmanpaşa Kur’an Kurslarında Kur’an’ı hıfzını tamamlayan hafızlar ve aileleri ile Gaziosmanpaşalılar katıldı.

 

Program da İlçe Müftüsü Paşa Bektaş selamlama konuşmasını yaptı. 250 Hafızımız icazet aldı.

 

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta “Dini mübin İslam’a hizmet ederek ahirete irtihal eden tüm hocalarımızı rahmetle yad ediyorum. Sevinçliyiz, Gaziosmanpaşa’da ilk kez 250 hafızımıza ev sahipliği yapıyoruz. Gururluyuz, hafızlarımızın güzel sesleriyle kulaklarımızın pası siliniyor. Elbette üzgünüz. İnsanlık katlediliyor ama şuna inanıyoruz ki yüreğimiz, sevgimiz, duamız, çabamız, gayretimiz elbette onların yanında. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, TBMM Başkanımız, Dışişleri Bakanımız ve bütün devlet erkanı dünyanın her bir ülkesiyle bu işe barış içerisinde çözümüyle ilgili canıgönülden çalışıyorlar. Bugün böyle çilelere, sıkıntılara şahitlik edebiliriz ama Cenab-ı Allah bir gün nurunu tamamlayacaktır. Hafızlık eğitiminde emeği geçen başta İlçe Müftümüz olmak üzere Hafızlığını tamamlayan yavrularımızın anne-babalarını, Kur’an Kursu Öğreticilerini, Kur’an Kurslarımızın eğitim-öğretim ve barınmalarında katkısı bulunan tüm vakıf, dernek ve hayır sever vatandaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hafızlığını tamamlayan kardeşlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu gibi hizmetlerin bir dayanışma ruhu içerisinde yapılabileceği hususuna dikkat çekiyorum. İcazet Programına katılım sağlayan Gaziosmanpaşalı hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum. ” Dedi.

 

Kazım Karabekir Yüzme Havuzu’nda 20 Ekim Cumartesi bugün Saat 10:00’da düzenlenen programda konuşan , Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Fatih Aydemir; Hafızlık merasimlerinin en hayırlı merasim olduğunu belirterek, “Allah Resulü Efendimizin (s.a.s.); ‘En hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerinizdir. Kur’an-ı Kerim’in dışında ne kutsal kitap olarak addedilen kitaplarda ne de diğer kitaplarda baştan sona yanlışsız atlamadan ezberlenen bir kitap yok. Bu Kur’an Allah Resulü Efendimize (s.a.s.) verilen en büyük mucizedir. Kur’an inişiyle, muhafazasıyla, hıfzıyla, yaşanmasıyla, ezberlenmesiyle, okunması ve tilavetiyle mucize. Salonu bu kutlu güne hazırlayan  belediyemize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” Açıklamalarında bulundu