Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya

Gaziosmanpaşa’da Türkiye Çevre Haftası Etkinlikleri Sürüyor

Gaziosmanpaşa Belediyesinin düzenlediği etkinliğe katılan çevre elçisi öğrenciler, sıfır atık ve geri dönüşüm farkındalığı için yürüdü.

Gaziosmanpaşa Belediyesinin düzenlediği etkinliğe

 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası dolayısıyla Gaziosmanpaşa Belediyesinin düzenlediği etkinliğe katılan çevre elçisi öğrenciler, sıfır atık ve geri dönüşüm farkındalığı için yürüdü. Tiyatro ve halk oyunu etkinliklerinin gerçekleştirildiği programda Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ilçe geneli atık toplama yarışmalarının kazananlarına ödüllerini takdim etti.

Gaziosmanpaşa’da Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri, Yenimahalle İlkokulu’nda öğrencilerle birlikte gerçekleştirilen fidan dikimi ile başladı. Fidan dikiminin ardından okulda toplanan geri dönüşebilir atıklar, öğrenciler tarafından belediyenin atık toplama aracına teslim edildi. Çevre şöleni, Bağlarbaşı Caddesi’nden Gaziosmanpaşa Meydanı’na yapılan farkındalık yürüyüşüyle devam etti. Çevre elçisi öğrenciler, yürüyüş boyunca taşıdıkları pankart ve dövizlerle sıfır atık ve geri dönüşümün önemine dikkat çekti. Gaziosmanpaşa Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler ise sıfır atık temalı tiyatro gösterisi, halk oyunları ve eğlenceli yarışmalara sahne oldu. Programın sonunda ilçe genelindeki geri dönüşebilir atık toplama yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

“ÇEVRE SORUMLULUĞUNU ÇOCUKLARIMIZA ÖĞRETMEYE, ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Etkinliğe katılan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün iş birliğiyle yetiştirdiğimiz çevre elçisi öğrencilerimizle birlikte periyodik olarak çevreye duyarlı çalışmaları, etkinlikleri ve projeleri yapmaya devam ediyoruz. Bu sorumluluğu öncelikli olarak çocuklarımıza öğretmeye, anlatmaya çalışıyoruz. Tabii ki çevre hepimiz açısından çok önemli. Çevreyi koruyarak, tahrip etmeden, katletmeden, kirletmeden güzel bir çevrede yaşamak istiyoruz. Biz 24 saat, ilçemizin her noktasından, her türlü atığı almayla ilgili çalışma yapıyoruz. Hep birlikte bir duyarlılık göstererek, çevre bilinci ile temizlik seferberliği başlatarak şehrimizi temiz tutabiliriz” dedi.